سرویس اجتماعی | کد خبر: 30739
تاریخ انتشار: 1397/07/29 - 10:33:59

1080 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در خراسان شمالی پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: از ابتدای امسال تاکنون یکهزار و 80 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به متقاضیان در استان پرداخت شده است.

حسن نوری اظهار داشت: این تسهیلات با عاملیت چهار بانک شامل بانک توسعه تعاون، بانک کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی و امید پرداخت شد.

نوری گفت: یک و نیم میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی به اشتغال روستایی و عشایری در سطح کشور اختصاص یافته است که سهم استان از این رقم، سه هزار و 750 میلیارد ریال، معادل 3.13 درصد از این منابع است.

وی افزود: تاکنون 70 درصد از سهم استان از این منابع، معادل 2 هزار و 630 میلیارد ریال ابلاغ و نیمی از این رقم تخصیص داده شده و یکهزار و 80 میلیارد ریال پرداخت شده است.

نوری خاطرنشان کرد: در استان به ازای هر شغل، بطور میانگین 350 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است که این رقم در کشور 340 میلیون ریال است.

وی افزود: در استان به ازای هر طرح اشتغالزایی بطور متوسط 540 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است که این رقم در سطح کشور 880 میلیون ریال است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی علت پایین بودن سرانه تسهیلات به ازای هر طرح را کوچک بودن طرح‌ها در این استان عنوان کرد.

انتهای خبر/ ایرنا


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.