سرویس ورزشی | کد خبر: 30749
تاریخ انتشار: 1397/07/29 - 11:23:54

گزارش اتفاقیه از یک جشن و صدها تجلیل؛

امید بسکتبالی‌های استان در حلقه عضویت در تیم ملی

امید بسکتبالی‌های استان در حلقه عضویت در تیم ملی,

 زنگ تفریح بسکتبال به صدا درآمد، بسکتبالی‌ها جوش‌وخروش زیادی برای پویایی این ورزش به پا کرده‌اند، حال و هوای بسکتبال با برگزاری مراسم تجلیل از قهرمانان و فعالان هیئت بسکتبال استان خوب است و همه امید دارند به‌روزهایی که توپ‌های امیدشان به حلقه موفقیت فرود آید، آرزویی که سال‌ها از تحقق آنجا مانده بودند.

امسال کسب عنوان در رقابت‌های کشوری، زنگ شروع بسکتبال در استان را به صدا درآورد و از سویی اختصاص سالن نیز باعث شد بسکتبالیست‌ها رونق در این ورزش را احساس کنند.

اتفاقیه در مراسم تقدیر از بسکتبالی‌ها حضور داشت و پای گفت‌وگوی ورزشکاران، مربیان، سرپرستان و داوران بسکتبال استان نشست، برخی‌ها از کمبودها گفتند و برخی به هیئت تازه از رکود خارج‌شده بسکتبال خدا قوت می‌گفتند.

تعداد بسکتبالی‌ها آن‌قدر زیاد بود که تقدیر از همگی آن‌ها ساعت‌ها به‌طور انجامید اما مدیرکل ورزش و جوانان به‌عنوان متولی ورزش استان مجدانه از پایان رکود در بسکتبال رضایت داشت و خستگی باعث نمی‌شد تقدیر از بسکتبالی‌ها و ایجاد انگیزه در این ورزشکاران را نادیده بگیرد گرچه روز سختی را در پایان هفته به مناسبت نخستین روز هفته تربیت‌بدنی گذرانده بود.

هیئت بسکتبال هیئت فعال استان

مدیرکل ورزش و جوانان در حاشیه این مراسم اظهار می‌کند: هیئت بسکتبال خراسان شمالی جزء هیئت‌های فعال استان به شمار می‌رود.

کوروش بهادری بابیان اینکه بسکتبال در سال‌های قبل حرف برای گفتن داشت و از آن سال‌ها فاصله گرفته است تصریح می‌کند: قطعاً بسکتبال به‌روزهای قبل خود بازمی‌گردد و شاهد درخشش نمایندگان استان در میادین کشور و بالاتر خواهیم بود.

بهادری ضمن تأکید رکود چندین ساله هیئت افزود: پیش‌ازاین محلی برای تمرینات تیم نوجوانان و جوانان نداشتیم اما هم‌اکنون هیئت بسکتبال استان دارای سالن اختصاصی است و عمده اعزام‌ها انجام می‌شود، بسکتبال توانسته به جایگاه قابل قبولی دست پیدا کند.

رئیس هیئت بسکتبال خراسان شمالی نیز خاطرنشان می‌کند: هرساله جشنواره اوقات فراغت برگزار و مراسمی نیز به‌منظور تقدیر از مربیان، داوران و مقام آوران برای ایجاد انگیزه و دلگرمی ورزشکاران خواهیم داشت.

مهدی غفوریان بابیان اینکه لیگ بسکتبال استان بعد از سال‌ها مجدداً برگزار شد و با حضور 9 تیم مسابقات به مدت 6 ماه پیگیری شد افزود: تیم شیروان در جایگاه نخست قرار گرفت، آلومینای جاجرم کاپ اخلاق را به دست آورد،9 سرپرست تیم،15 داور آقا قضاوت در لیگ را بر عهده داشتند.

به گفته وی مسابقات اوقات فراغت در رده نانو، میکرو، مینی، نونهال، نوجوان و جوان برگزار می‌شود.

وی از مهم‌ترین برنامه‌های پیش روی هیئت به ارتقاء دانش مربیان و داوران بسکتبال استان اشاره کرد.

 وی افزود: برای برگزاری همایش کادر هیئت بسکتبال و مدیرکل ورزش و جوانان نیز همکاری قابل‌تقدیری داشتند.

 استعدادیابی و آموزش فعالیت هیئت بسکتبال در 6 ماه دوم امسال

مهستی آدینه زاده نایب‌رئیس هیئت بسکتبال خراسان شمالی نیز اظهار می‌کند: عمده فعالیت‌های هیئت در 6 ماه دوم امسال استعدادیابی و آموزش خواهد بود.

آدینه زاده تصریح می‌کند: پیش‌ازاین بسکتبال در بحث استعدادیابی ضعیف عمل می‌کرد اما عمده تمرکز هیئت در حال حاضر توجه به استعدادهای بسکتبال استان است و معتقدیم در سال‌های آتی نمایندگان استان در تیم ملی حضور خواهند داشت.

وی اعتقاد دارد: بسکتبال امسال سال خوبی را سپری کرد، در چندین رده صاحب‌عنوان در کشور شدیم.

به گفته وی با توجه به شرایط اقتصادی مردم، ورزش اولویت نخست زندگی آن‌ها نیست و باید در این حوزه فعالیت داشته باشیم.

وی ابراز امیدواری کرد در سال 98 رشد قابل قبولی در بسکتبال داشته باشیم و بتوانیم در همه رده‌های سنی اعزام داشته باشیم.

آدینه زاده به پتانسیل بانوان بسکتبالی اشاره و اظهار می‌کند: مهربان دلاوری به اردوی تیم ملی دعوت شد، انیسه گریوانی نیز دیگر نماینده استان است که به اردوی تیم ملی دعوت‌شده است.

فاطمه باقریان از مربیان مجرب بسکتبال خراسان شمالی که سابقه چندین دوره قضاوت در رقابت‌های متعدد را دارد در حاشیه برگزاری این همایش می‌گوید: هیئت بسکتبال خراسان شمالی با رویکرد جوان‌گرایی آغاز به کارکرده، رده‌های سنی را از هم تفکیک کرده و قطعاً در سال‌های آتی می‌توانیم صاحب‌عنوان در رده‌های سنی مختلف باشیم.

باقریان بابیان اینکه بسکتبالیست‌های خراسان شمالی با پتانسیل هستند اظهار می‌کند: چنانچه برنامه‌ریزی اعضای تیم استان منسجم و متداوم پیگیری شود قطعاً در تیم ملی نمایندگان استان حضور خواهند داشت.

وی ضمن تأکید این مطلب که پیش‌ازاین استعدادیابی چندان موردتوجه قرار نمی‌گرفت و از استعدادهای برتر نیز چندان حمایت نمی‌شد تصریح می‌کند: هم‌اکنون بعد از استعدادیابی تمرینات منظمی در حال انجام است.

آرش رحمانی رئیس کمیته داوران هیئت بسکتبال خراسان شمالی نیز در حاشیه مراسم به خبرنگار ما می‌گوید: هم‌اکنون هیئت دارای 15 داور فعال آقا و 10 داور فعال خانم است،ضمن اینکه تعداد بیش از این آمار است.

رحمانی ضمن بیان این مطلب که داوران استان در دوره‌های آموزشی،کارگاه و کلاس‌های آموزشی علم خود را به‌روز می‌کنند افزود:استفاده از مدرسین کشوری و از سویی برگزاری کارگاه‌های متعدد سبب شده داوران استان رشد قابل‌توجهی در سطحشان داشته باشند و بتوانند با آخرین قوانین داوری بسکتبال آشنا شوند.

ابوالفضل محمدیان رئیس هیئت بسکتبال جاجرم و مربی تیم جاجرم نیز می‌گوید:تمرینات جاجرم با حمایت مالی آلومینای جاجرم در سالن این کارخانه پیگیری می‌شود.

به گفته محمدیان فعالیت‌های قابل قبولی در خصوص بحث‌های عمرانی و کف‌پوش سالن بسکتبال انجام‌شده است.

وی معتقد است:برگزاری همایش تجلیل می‌تواند سبب ایجاد انگیزه و دلگرمی ورزشکاران شود.

استفاده هیئت از تجربه مربیان و داوران شهرستان‌ها

وی اعتقاد دارد:باید هیئت به شهرستان‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشد و از مربیان و داوران شهرستان‌ها نیز استفاده شود تا بتوانند تجربه کسب کنند.

دبیر هیئت بسکتبال شیروان ، مربی و سرپرست تیم هیئت بسکتبال شیروان نیز که در لیگ استان در جایگاه نخست ایستادند می‌گوید:پتانسیل بسکتبالیست‌های شیروانی قابل‌توجه است و همواره از گذشته جزء تیم‌های برتر استان به شمار می‌رفت.

جلال چشمه سیماب بابیان این مطلب که در 5 سال اخیر رکود در هیئت بسکتبال استان به چشم می‌خورد اظهار می‌کند:بودجه و اعتبار مهم‌ترین عاملی است که می‌تواند در رونق این ورزش کمک‌رسان باشد و از مهم‌ترین مشکلات هیئت بسکتبال شیروان نیز نبود اسپانسر است.

وی به پتانسیل بسکتبالیست‌های خراسان شمالی اشاره و افزود:پیمان ولی پور از شیروان هم‌اکنون در تیم سوپر لیگ کشور،محمدرضا زاده در لیگ دسته دو کشور و سجاد باقری نیز در تیم لیگ دسته دو کشور قرار دارد و دو بازیکن دیگر نیز از شیروان در تیم لیگ جوانان کشور در حال قرارداد هستند.

جواد حسن‌زاده از بازیکنان تیم لیگ بزرگ‌سالان استان نیز که در این رقابت‌ها به‌عنوان سومی بسنده کرده‌اند اظهار می‌کند:امکانات این رشته ورزشی در 2 سال اخیر قابل‌توجه است،سالن مناسبی در اختیار بسکتبالیست‌ها است و برگزاری لیگ استانی نیز محرک خوبی برای پویایی این ورزش به شمار می‌رود.

جواد حسن‌زاده نبود اسپانسر را از مهم‌ترین دغدغه‌های هیئت بسکتبال استان عنوان می‌کند که سبب می‌شود برای دست‌یابی به موفقیت صددرصدی با مشکل مواجه شود.

به گفته وی داوری بسکتبال در سال‌های اخیر رشد داشته و دوره‌های داوری متعددی را هیئت بسکتبال استان برای ارتقاء سطح قضاوت داوران برگزار کرده است.

مجتبی غلامیان سرپرست تیم مراکز و مدارس کارن نیز برگزاری رقابت‌های لیگ استانی را نقطه قوت هیئت در سال اخیر دانست.

غلامیان اظهار می‌کند:کمبود سالن ورزشی مشهود است و متناسب تعداد جمعیت علاقه‌مند بسکتبال نیست،با رایزنی‌های بسیار امکان اختصاص چند ساعت تمرین مهیا می‌شود.

وی کمبود مسابقات رسمی و کمبود سالن را از مهم‌ترین دغدغه ورزشکاران عنوان کرد.

فروز مند مسئول انجمن  بسکتبال آموزشگاه‌های استان و شهرستان و سرمربی تیم پایا دانشگاه وضعیت بسکتبال خراسان شمالی را رضایت‌بخش می‌داند.

وی اعتقاد دارد:بسکتبال در بخش‌های سخت‌افزاری،برنامه‌ریزی،تجهیز خانه بسکتبال،حمایت‌های مدیرکل ورزش و ... توانسته رشد قابل‌توجهی داشته باشد.

کلام پایان

خلاصه بسکتبالی‌ها روزهای خوبی را سپری می‌کنند و حالشان از این‌همه توجه و حمایت خوش است و امید خانواده‌ها  تنها به همین تقدیرها خلاصه نمی‌شود ،بسکتبالی‌ها این بار توپ خود را در حلقه تیم ملی پرتاب می‌کنند و امید دارند به حضورشان در تیم ملی......

انتهای خبر/وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.