سرویس سیاسی | کد خبر: 30750
تاریخ انتشار: 1397/07/30 - 09:19:33

امام جمعه جاجرم:

فرهنگ نیازمند حمایت همگان است

امام جمعه جاجرم در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان جاجرم گفت: فرهنگ در هر جامعه‌ای نیازمند حمایت است و همه باید تلاش کنیم فرهنگ‌های معروف در جامعه نهادینه شود و فرهنگ منکرات برجسته گردد.
 فرهنگ نیازمند حمایت همگان است,

حجت‌الاسلام سید محمد موسوی افزود: بزرگترین هنر شورای فرهنگ عمومی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است وباید علل این آسیب‌ها بررسی و واکاوی شود.

وی خاطر‌نشان کرد: عدم رعایت موازین اسلامی در بدنه نظام، عدم روحیه تحمل و صبرو پایین بودن میزان تحمل افراد در جامعه، گاهی باعث به وجود آمدن آسیب‌های زیادی در جامعه شده است که باید در این زمینه بیشتر تلاش شود تا از آسیب‌ها جلوگیری گردد.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در ادامه گفت: متأسفانه در حال حاضر شیوه ازدواج در جامعه درست نیست و باید شیوه ازدواج پیامبر اکرم (ص) در جامعه گسترش پیدا کند و ازدواج‌ها با محبت و علاقه واقعی صورت گیرد و جوانان از ازدواج‌های احساسی پرهیز کنند تا شاهد رشد طلاق در جامعه نباشیم.

طبق برنامه باید هر سال 5 درصد کاهش در آسیب‌های اجتماعی داشته باشیم

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی نیز در این جلسه گفت: مطابق برنامه ششم، آسیب‌های اجتماعی پیش‌بینی و برنامه‌ریزی شده که هر ساله در آسیب‌های اجتماعی، پنج درصد کاهش داشته باشیم و در این خصوص کارگروه‌های علمی و مشورتی در بخش‌های مختلف تشکیل شده است و در حال فعالیت هستند.

حسین فرخنده افزود: اعتیاد، طلاق، ضرب و جرح، حاشیه نشینی و فساد اخلاقی، پنج آسیب مهم اجتماعی است که در استان مورد ارزیابی قرار گرفته و کارگروه‌های مرتبط در این زمینه فعالیت دارند.

وی خاطر نشان کرد: آموزش مهارت‌های زندگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که متأسفانه مغفول واقع شده است که باید در این حوزه بیشتر تلاش شود؛ در این زمینه نهادهایی چون آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها می‌توانند بسیار تأثیر‌گذار باشند.

فرخنده در ادامه گفت: در راستای تقویت هنر و فرهنگ شهرستان جاجرم، مجتمع فرهنگی و هنری فرهنگ و ارشاد جاجرم در حال ساخت است که متأسفانه به علت کمبود بودجه مدتی متوقف گردیده اما خوشبختانه جهت تکمیل این پروژه از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، مبلغ یک میلیارد تومان بودجه در نطر گرفته شده است که امیدواریم تخصیص پیدا کند و به زودی شاهد تکمیل این پروژه باشیم.

فرماندار جاجرم نیز در این جلسه گفت: متأسفانه عدم آموزش و فرهنگ‌سازی در جامعه باعث رشد آسیب‌های اجتماعی است که باید با فرهنگ‌سازی درست از بروز آسیب‌های اجتماعی جلوگیری نماییم.

رضا آذری افزود: در روند پیگیری و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، متأسفانه موازی کاری زیاد است و تداخل مسئولیت‌ها در این زمینه باعث شده کارها عقب بماند و باید با همت و تلاش از رشد آسیب‌های اجتماعی جلوگیری نماییم.

انتهای خبر/ سید رسول حسینی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.