سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 30753
تاریخ انتشار: 1397/07/30 - 09:26:47

4 میلیارد ریال برای مرمت مسجد انقلاب هزینه شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌شمالی گفت: تاکنون برای مسجد انقلاب بجنورد که در قسمت مرکزی بافت قدیمی این شهر با مشارکت شهرداری در حال انجام است، بیش از چهار میلیارد ریال هزینه شده است.
4 میلیارد ریال برای مرمت مسجد انقلاب هزینه شد,

حبیب یزدان‌پناه اظهار داشت: این میزان اعتبار در دو مرحله از محل اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب برای مرمت و ساماندهی مسجد انقلاب بجنورد اختصاص یافته بود.

وی گفت: مسجد انقلاب بجنورد به عنوان کانون اصلی و هسته اولیه حرکت در تاریخ معاصر این شهر است که تمام مراحل شکل گیری تظاهرات از سازماندهی، تشکیل جلسه‌های مخفی شبانه و هدایت مردم به سوی پیشبرد اهداف انقلابی را موجب شده و همواره عنوان جایگاه و خاستگاه تشکیل اجتماعات مردمی و راهپیمایی مطرح بوده است.

یزدان پناه گفت: مرحله اول شامل کاشی کاری محراب مسجد و مرحله دوم ساخت سردر ورودی و محوطه سازی و ساماندهی جداره‌های مسجد انقلاب بوده است.

وی در ادامه مراحل بعدی مرمت را شامل محوطه سازی مسجد انقلاب بیان کرد و اظهار داشت: با توجه به جایگاه مهم این مسجد، بویژه از دیدگاه میراث ناملموس، پروژه ساماندهی آن در سفر رهبر معظم انقلاب مصوب شد و در همین راستا در سال 92 تهیه طرح مطالعات و بهسازی مسجد در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی قرار گرفت.

مسجد انقلاب بجنورد به دلیل نقش موثر در شکل گیری و هدایت حرکات و جریانات انقلاب اسلامی در خراسان‌ شمالی و برگزاری مراسمات سیاسی و عبادی، به عنوان یک مکان رویداد انقلاب اسلامی با شماره 15 در سال 1391 در فهرست میراث ناملموس ملی کشور جای گرفته است.

انتهای خبر/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.