سرویس اقتصادی | کد خبر: 30756
تاریخ انتشار: 1397/07/30 - 09:32:49

1780 فقره تسهیلات مسکن روستایی خراسان شمالی ابلاغ شد

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: تاکنون یکهزار و 780 فقره تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی برای ساخت و ساز در روستاهای استان ابلاغ شده است.

علی روحانی به ایرنا اظهار داشت: سهم استان از طرح ویژه مسکن روستایی، ساخت پنج هزار واحد مسکونی است که تاکنون 35.6 درصد از تسهیلات این طرح ابلاغ شده است.

وی افزود: سقف تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی امسال 250 میلیون ریال است.

وی خاطرنشان کرد: پارسال هم سهم استان، ساخت پنج هزار واحد در روستاها با استفاده از منابع طرح ویژه مسکن روستایی بود که تنها چهار هزار و 200 فقره تسهیلات ابلاغ شد.

روحانی در بخش دیگر سخنان خود در باره مشکلات روستاییان در دریافت این اعتبارات گفت: برخی از بانک‌ها برای پرداخت این تسهیلات از قبول ضمانت‌های زنجیره‌ای خودداری می‌کنند این در حالی است که بر اساس دستورالعمل طرح مزبور، بانک‌ها مکلف هستند ضمانت زنجیره‌ای را قبول کنند.

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکید کرد: البته بسیاری از بانک ها، تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی را با ضمانت زنجیره‌ای پرداخت می‌کنند.

وی گفت: بروز خشکسالی‌ها و کاهش درآمد روستاییان، این قشر را در بازپرداخت تسهیلات دچار مشکل کرده است و بسیاری از آنان به بانک‌ها بدهکار هستند.

انتهای خبر/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.