سرویس ورزشی | کد خبر: 30765
تاریخ انتشار: 1397/07/30 - 09:59:02

حمایت از باشگاه ها،توسعه سوارکاری در استان

اسب طی سال های اخیر توانسته رونق خاصی بین علاقه مندان این ورزش پیدا کند،افتتاح باشگاه های سوارکاری و مهیا نمودن بستر فعالیت سبب شده جایگاه این ورزش تغییر کند و هیئت نیز با برگزاری جشنواره و مسابقات متعدد کمر همت برای توسعه این ورزش ببندد.
حمایت از باشگاه ها،توسعه سوارکاری در استان,

برگزاری کلاس های مربیگری برای نخستین بار در استان

برگزاری کلاس های مربیگری برای نخستین بار در استان و همایش و مسابقات متعدد همگی سبب شده است علمی تر به این ورزش پرداخته شده و کماکان از حالت سنتی خود خارج شود.

خراسان شمالی  یکی از استان های مستعد پرورش اسب در کشور است و می تواند شتاب چشمگیری در حوزه پرورش اسب داشته و به صادرات آن نیز فکر کند.

ناصر لنگری از باشگاه داران استان می گوید:نبود مدرک مربیگری از عمده ترین مشکلات اکثر باشگاه هاست که به همت هیئت سوارکاری قرار است این کلاس آموزشی آبان ماه برگزار شود.

لنگری با بیان اینکه در باشگاه ها آموزش سوارکاری و پرورش اسب هر دو انجام می شود اظهار می کند:هزینه های نگهداری اسب نیز بالاست و معمولا ماهانه 800 هزار تومان هزینه خوراک و نگهداری آن می شود.

وی ضمن تاکید این مطلب که باشگاه ها در ابتدای کار در آمد زایی نخواهند داشت تصریح کرد:استقبال از این ورزش قابل توجه است و می تواند برای توسعه این ورزش و فروش اسب ها تاثیر فزاینده ای داشته باشد.

وی به برگزاری مسابقات و جشنواره های متعدد اشاره کرد که سبب شده است در 2 سال اخیر موجبات رشد و توسعه صنعت اسب و جذب علاقه مند به سوارکاری شود.

به گفته وی در راز و جرگلان 15 کورس سوارکاری برگزار شد و با توجه به گرایش تمامی استان ها به رشته پرش خراسان شمالی نیز در این رشته ورزشی باید سرمایه گذاری کند.

وی ضمن تاکید این مطلب که خراسان شمالی در دو سال اخیر توانست در رشته سوارکاری اقدامات گسترده ای داشته باشدافزود:حضور در جشنواره های کشوری و از سوی دیگر رقابت اسب ها زمینه را برای توسعه این ورزش مهیا می کند.

وی ضمن تاکید این مطلب که باشگاه داران نیاز مند حمایت مسئولان هستند اظهار داشت:اداره کل ورزش و جوانان و جهاد کشاورزی با حمایت از باشگاه ها می توانند در راستای رونق این ورزش کمک فزاینده ای داشته باشند.

رئیس هیئت سوارکاری خراسان شمالی از فعالیت باشگاه های سوارکاری بدون مجوز در استان خبر داد و اظهار داشت:نبود مربی مدرک دار سوارکاری از مهم ترین عواملی است که سبب شده عمده باشگاه ها بدون مجوز فعالیت داشته باشند ضمن اینکه آبان ماه دوره مربیگری سوارکاری برای نخستین بار در استان برگزار می شود و این مشکل برطرف خواهد شد.

علی مبارکی با بیان اینکه موافقت اصولی برای مجوز 19 باشگاه سوارکاری در سال گذشته و امسال اخذ شده و هم اکنون باشگاه ها بدون دریافت مجوز فعالیت می کنند تصریح کرد:12 باشگاه در استان فعال است و در بجنورد نیز 9 باشگاه فعال داریم .

رونق در باشگاه های سوارکاری با حضور مربیان آکادمیک

به گفته وی با رفع مشکل نبود مربی آکادمیک قطعا باشگاه ها رونق خاصی خواهند داشت.

وی افزود:نخستین دوره مربیگری سوارکاری آبان ماه با حضور 30 نفر از علاقه مندان این رشته ورزشی برگزار می شود.

به گفته وی به تعدادی از باشگاه های سوارکاری زمین از طرف جهاد کشاورزی واگذار شده است تا اقدام به راه اندازی باشگاه داشته باشند و هم اکنون 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی از مهم ترین برنامه های باشگاه ها ایجاد محیطی امن برای اوقات فراغت و استراحت علاقه مندان سوارکاری اشاره کرد  که با ایجاد پانسیون و تفریگاه های مناسب محیطی دل انگیز و ورزشی را برای سوارکاران مهیا می کنند.

به گفته وی پرش با اسب از جمله رشته های پر مخاطب و جذابی است که این روز ها علاقه مندان بسیاری را به خود جلب کرده و تمامی استان ها در این رشته ورزشی سرمایه گذاری کرده اند ضمن اینکه این ورزش  کم هزینه است و از سویی علاقه مندان زیادی دارد که باشگاه ها می توانند ورزشکاران بسیاری را در این رشته پرورش دهند.

مبارکی اظهار داشت:باشگاه ها و هیئت سوارکاری تعامل جانبه ای  می توانند داشته باشند و هر دو در راستای رونق و توسعه این ورزش تلاش خواهند داشت.

وی با بیان اینکه راه اندازی باشگاه های مجوز دار زیر نظر مربیان آکادمیک می تواند به هیئت سوارکاری در خصوص تربیت مربیان ورزشی و برگزاری کلاس های آموزشی کمک کند اظهار داشت: باشگاه های اسب  در زمینه فروش نیز کمک رسان توسعه صنعت اسب در استان خواهند بود.

انتهای خبر/وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.