سرویس ورزشی | کد خبر: 30768
تاریخ انتشار: 1397/07/30 - 10:03:30

رئیس گروه توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای خراسان شمالی مطرح کرد؛

عدم اجرای طرح منع بازنشستگان در هیئت‌های ورزشی استان

رئیس گروه توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای خراسان شمالی بر عدم شفاف‌سازی طرح منع بازنشستگان برای روسای هیئت‌های ورزشی استان تأکید کرد.

به گفته محمد فرحی این موضوع موردتوجه مسئولان وزارت ورزش قرارگرفته اما بخش‌نامه‌ای شفاف مبنی بر منع به‌کارگیری نیروهای بازنشسته در هیئت‌های ورزشی تاکنون نداشتیم.

فرحی بابیان این مطلب که عمده فعالیت روسای هیئت‌ها داوطلبانه صورت می‌گیرد و عملاً روسای هیئت‌ها حقوقی از مسئولیت خود دریافت نمی‌کنند اظهار داشت: این قانون برای روسای فدراسیون که حقوق دریافت می‌کنند اجرا خواهد شد اما برای نیروهای داوطلبانه‌ای که بدون حق‌الزحمه فعالیت دارند قابل‌اجرا نیست.

مدیریت 3 هیئت ورزشی با روسای بازنشسته

وی با اشاره به 3 هیئتی که با روسای بازنشسته اداره می‌شود اظهار داشت: هیئت بدن‌سازی، ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای و والیبال سه هیئتی است که مسئولان هیئت بازنشسته هستند و داوطلبانه اقدام به مدیریت این هیئت‌ها دارند.

فرحی ضمن تأکید بر فعالیت 50 درصدی روسای هیئت‌های ورزشی تصریح کرد: روسای هیئت‌هایی همچون دومیدانی، کاراته، کبدی، جودو و کوراش، کوهنوردی، نجات‌غریق ورزشی هستند و مایه مباهات متولیان ورزش است که در این عرصه از تجارب چنین نیروهایی استفاده شود.

وی نداشتن شرط سابقه ورزشی و مدیریتی روسای هیئت‌ها را از مشکلاتی عنوان کرد که بعضاً در طی مدت فعالیت مسئولان هیئت‌ها بروز می‌کند و ممکن است با مشکل مواجه شوند.

فرحی ضمن تأکید این مطلب که داشتن سابقه مدیریتی و ورزشی می‌تواند آیتم تأثیرگذاری برای توسعه ورزش به شمار آید افزود: توانایی مدیریت و برنامه‌ریزی برای هیئت به بهترین نحو، جذب مناسب بودجه و اسپانسر مالی برای رفع مشکلات مالی هیئت‌ها از مهم‌ترین آیتم‌هایی است که باید در اولویت قرار گیرد.

فرحی به تعداد هیئت‌های ورزشی که با سرپرست مدیریت می‌شوند اشاره و افزود: از 45 هیئت ورزشی خراسان شمالی 4 هیئت دومیدانی، ورزش‌های بومی محلی، هاکی و هندبال با سرپرست اداره می‌شوند.

به گفته فرحی در استان از گلف اصلاً استقبال نمی‌شود و شرایط و زیرساخت فیزیکی این رشته نیز در استان وجود ندارد، بستر اسکی نیز در استان وجود ندارد و چوگان نیز فضای زیادی می‌خواهد البته باشگاه‌داران سوارکاری به دنبال راه‌اندازی چوگان در استان هستند.

انتهای خبر/پاک منظر


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.