سرویس ورزشی | کد خبر: 30770
تاریخ انتشار: 1397/07/30 - 10:11:14

کمبود سرانه ورزشی شیروان با استانداردهای کشوری

رئیس ورزش و جوانان شهرستان شیروان از کمبود سرانه ورزشی شیروان نسبت به استانداردهای کشوری خبر داد.

علی خالق زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: تعداد ورزشکاران سازمان‌یافته این شهرستان 4 هزار نفر است که این آمار به نسبت فضاها و اماکن ورزشی تطابق ندارد و همواره کمبود فضای ورزشی یک دغدغه برای ورزشکاران شیروانی است.

وی تعداد سالن‌های سرپوشیده این شهرستان را که متعلق به اداره کل ورزش و جوانان است را 14 سالن عنوان کرد و اظهار داشت: سرانه ورزشی شیروان نیم متر است که به همین نسبت با استانداردهای کشوری فاصله‌داریم.

خالق زاده معتقداست: با بهره‌برداری از اماکن ورزشی نیمه‌کاره این شهرستان، قطعاً سرانه ورزشی شیروان با استانداردهای کشوری برابری می‌کند.

خالق زاده به تعداد اماکن روستایی این شهرستان نیز اشاره و اظهار داشت: تعداد سالن‌های روباز روستایی 11 مورد و سالن‌های سرپوشیده روستایی در این شهرستان 4 مورد است و سرانه ورزشی در روستاها نیز 59/0 مترمربع است.

به گفته وی هم‌اکنون 2 سالن روباز و 4 سالن سرپوشیده نیز در روستاها در دست‌ساخت است و با بهره‌برداری از این اماکن 20/0 سرانه ورزشی در روستاها ارتقا خواهد یافت.

وی به برگزاری برنامه‌های متعدد به مناسبت هفته تربیت‌بدنی و سلامت اشاره و اظهار داشت:30 مهرماه ساعت 7 صبح روز بدون خودرو است و حرکت از میدان انقلاب تا فرمانداری با دوچرخه انجام می‌شود.

رئیس ورزش و جوانان شهرستان شیروان از افتتاح مهمانسرای اداره کل ورزش و جوانان با همکاری مسئولان شهرستان در این هفته خبر داد.

به گفته خالق زاده برگزاری جام نشاط و تندرستی در محل سالن پور رضا، برگزاری مسابقات تنیس روی میز آقایان و بانوان در سالن آزادی، دیدار با امام‌جمعه، برگزاری همایش دو همگانی، حضور در مزار شهدای گمنام و مراسم عطرافشانی از برنامه‌هایی است که در این هفته اجرایی می‌شود.

وی افزود: از دیگر برنامه‌های هفته تربیت‌بدنی برگزاری همایش دوچرخه‌سواری، پاک‌سازی مجموعه ورزشی آزادی توسط مربیان و ورزشکاران، برگزاری مسابقات ووشو در محل سالن 17 شهریور، برگزاری مسابقات بدمینتون در سالن شهید خوش‌نیت و برگزاری مسابقات مچ اندازی در مدارس سما است.

وی تأکید کرد: برگزاری همایش بازی‌های کودکان، برگزاری همایش حفظ تعادل، برگزاری همایش ورزش صبحگاهی، برگزاری مراسم گود باستانی، اهدای خون توسط ورزشکاران داوطلب در سازمان انتقال خون و صعود تیم کوهنوردی به قله قشماق چشمه از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که در این هفته اجرایی می‌شوند.

به گزارش اتفاقیه این شهرستان در چند سال گذشته ازنظر رشد و توسعه ورزش در وضعیت بهتری نسبت به گذشته قرارگرفته است اما این تلاش‌ها هنوز برای رسیدن به شرایط مطلوب و زیرساخت‌های ورزشی به حد استاندارد کافی نیست.

به گفته برخی ورزشکاران شیروانی تعدادی از سالن‌های این شهرستان به علت کمبود اعتبارات فاقد تجهیزات مناسب و استاندارد ورزشی است که امیدواریم مسئولان استان به توسعه ورزش نگاهی نو داشته باشند.

یکی دیگر از ورزشکاران نیز با گلایه‌مندی از وضعیت کنونی فضاهای ورزشی در این شهرستان می‌گوید: شیروان از استعدادها و پتانسیل‌های بالایی در حوزه ورزش برخوردار است باوجود کمبود سرانه فضای ورزشی موجب عدم انگیزه ورزشکاران نشده ولی این موضوع باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

به گفته وی با توجه به تأکیدات مسئولان به امر ورزش و نقش و جایگاه آن در سلامتی انسان، شاهد ساخت سالن‌های بسیاری در سطح شهر و روستا در سال‌های گذشته بوده‌ایم که باگذشت چندین سال متأسفانه هنوز نیمه‌تمام مانده است.

وی اظهار کرد: مسئولان باید به دنبال رفع مشکلات و دغدغه‌های ورزشکاران و فراهم کردن توسعه زیرساخت‌ها و افزایش سرانه فضای ورزشی باشند که این امر با اختصاص اعتبارات و تکمیل سالن‌های نیمه‌تمام ورزشی این شهرستان محقق خواهد شد.

انتهای خبر/وحدانی 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.