سرویس اقتصادی | کد خبر: 30774
تاریخ انتشار: 1397/08/01 - 09:29:41

استاندار در دیدار سرمایه گذاران چینی:

مدیران خراسان شمالی موظف به همکاری با سرمایه گذاران خارجی هستند

استاندار خراسان شمالی در دیدار دو سرمایه گذار چینی با تاکید بر این که تمام مدیران دستگاه‌های اجرایی استان موظف به کمک و همکاری با سرمایه گذاران خارجی و داخلی هستند، گفت: در تمامی حوزه‌ها از جمله توسعه راه ها، صنایع تبدیلی و صادرات کالاها به سرمایه گذاران خارجی کمک خواهیم کرد.
مدیران خراسان شمالی موظف به همکاری با سرمایه گذاران خارجی هستند,

محمدرضا خباز در این دیدار اشاره‌ای به قانون جذب سرمایه گذاری خارجی داشت و افزود: این قانون 20 سال پیش در مجلس شورای اسلامی تصویب شد که  یکی از نکات مورد تاکید در این قانون این است که هر زمانی سرمایه گذار خارجی قصد خارج کردن سرمایه اش از کشور داشت، هیچ مانعی برای این کار وجود نخواهد داشت.

وی ادامه داد: در این قانون پیش بینی شده که دولت پشتیبان سرمایه گذاران است و اگر به هر دلیل غیرارادی برای سرمایه گذار خارجی در ایران اتفاقی رخ دهد، سرمایه وی توسط دولت ایران تضمین می‌شود.

خباز همچنین اشاره‌ای به سفر دکتر روحانی رییس جمهوری به جمهوری خلق  چین داشت و خاطرنشان کرد: در این سفر حدود 60 میلیارد دلار اعتبار و فاینانس برای سرمایه گذاری چینی‌ها در ایران به ویژه در امور راه و راهداری در نظر گرفته شد.

وی تصریح کرد: راه آهن مشهد به گرگان به طول 670 کیلومتر یکی از پروژه‌های مهم این استان به شمار می‌رود که کارهای مطالعاتی آن انجام شده و اکنون نیاز به سرمایه گذاری داریم.

خباز اظهار داشت:خراسان شمالی به لحاظ تولید انواع میوه در شرایط بسیار خوب قرار دارد و این آمادگی وجود دارد تا کشاورزانی که در حوزه تولید میوه‌های ارگانیک فعالیت دارند، معرفی شودند تا شاهد تحقق توسعه صادرات در این حوزه باشیم.

وی بیان کرد: با سرمایه گذاری شما در این استان یقین دارم که راه ورود سرمایه گذاران دیگر چینی به این استان باز خواهد شد زیرا تمام مدیران حمایت و همکاری‌های لازم را خواهند داشت.

در ادامه این دیدار، «لی» سرمایه گذار چینی در ابتدای سخنان خود ایران را کشوری زیبا و خراسان شمالی را استانی با قابلیت‌های بالقوه و استعدادهای فراوان توصیف کرد و گفت: این آمادگی وجود دارد تا در این استان در حوزه‌هایی همچون راه آهن، واردات ادوات کشاورزی، صادرات میوه و حمل و نقل عمومی سرمایه گذاری انجام شود.

وی همچنین یکی از دلایل اصلی حضور خود در ایران را سفر دکتر روحانی به کشور چین و انجام توافقات خوب بین این دو کشور ذکر کرد.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.