سرویس اقتصادی | کد خبر: 30775
تاریخ انتشار: 1397/08/01 - 09:46:42

1050 واحد صنفی بدون پروانه در بجنورد شناسایی شد

رییس اتاق اصناف بجنورد گفت: در نیمه نخست امسال یکهزار و 50 واحد صنفی بدون پروانه در این شهر شناسایی و با آنان برخورد شد.
1050 واحد صنفی بدون پروانه در بجنورد شناسایی شد,

مهدی امیدوار به ایرنا اظهار داشت: دراین بازه زمانی چهار هزار و 400 مورد اخطار به کسبه بجنورد داده شد که عمدتا در خصوص تمدید نشدن و یا نداشتن پروانه بود.

وی افزود: در این مدت برای پلمب 610 مورد از این واحدهای صنفی اقدام شد که 18 مورد منجر به پلمب شد و مابقی برای گرفتن پروانه فعالیت از اتحادیه مربوط اقدام کرده اند.

وی گفت: بیشترین واحدهایی که بدون پروانه مشغول کاسبی بودند، مربوط به اتحادیه خواروبارفروشان است که البته این امر به واسطه بالا بودن شمار اعضای این صنف رخ داده است.

رییس اتاق اصناف بجنورد گفت: بر اساس قانون نظام صنفی، کسبه مکلف هستند پیش از آغاز فعالیت نسبت به دریافت پروانه فعالیت از اتحادیه مربوط اقدام کنند اما بعضا شاهد فعالیت کسبه بدون مجوز و پروانه هستیم.

امیدوار اظهار داشت: با توجه به شرایط جامعه، رویکرد ما تعامل با بازاریان و کسبه است و بر این اساس به افرادی که نسبت به گشایش واحد صنفی اقدام کرده و بدون مجوز فعالیت دارند فرصت داده می‌شود که در 30 تا 40 روز نسبت به دریافت مجوز و پروانه از اتحادیه اقدام کنند.

وی افزود: این در حالی است که قانونگذار صنوف را مکلف کرده است که پیش از آغاز فعالیت اقدام به دریافت پروانه کنند.

رییس اتاق اصناف بجنورد گفت: 80 تا 85 درصد از تخلف‌ها و شکایات از اصناف، مربوط به کسبه بدون مجوز است.

 

انتهای خبر/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.