سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 30777
تاریخ انتشار: 1397/08/01 - 10:03:10

مدیر فرودگاه بجنورد خواستار افزایش پروازها به تهران شد

مدیر فرودگاه بجنورد گفت: مردم خراسان شمالی به سفر هوایی اقبال گسترده ای از خود نشان می‌دهند، بنابراین نیاز است که برنامه پرواز از این فرودگاه روزانه شود.
مدیر فرودگاه بجنورد خواستار افزایش پروازها به تهران شد,

سید مهدی رزاز به ایرنا اظهار داشت: هم اکنون شرکت ماهان در فرودگاه بجنورد در سه روز دوشنبه، پنجشنبه و جمعه پرواز دارد با وجود اینکه این سه روز برای سفر کاری، اداری و درمانی مناسب نیست اما شهروندان اقبال خوبی دارند.

وی گفت: اگر پرواز‌ها روزانه شوند دست کم روزی 100 نفر به تهران سفر خواهند کرد. مدیر فرودگاه بجنورد اظهار داشت: هم اکنون ظرفیت پرواز در هر سه روز پر است.

رزاز با بیان اینکه بعد از حادثه یاسوج شرکت آسمان هواپیماهای خود را از این استان جمع کرد افزود: در سال‌های گذشته معاونت بازرگانی این شرکت در راستای اقتصادی کردن پرواز در شهرها را انجام می‌داد اما بعد از حادثه یاسوج برقراری را منوط به مجوز عملیاتی ایرلاین‌ها کرد که اگر پذیرفته شود پرواز انجام شود.

مدیر فرودگاه بجنورد با بیان اینکه هر شرکت شاخص‌ها و محدودیت هایی برای خود در نظر گرفته است گفت: بعضا این امر برای شرکت‌ها با توجه به هواپیماها متفاوت است، برخی از آنان عملیات را مجوز نمی‌دهند و یا برای آنان مقرون به صرفه نیست و یا بعضا خلبانان با موانع و مشکلات منطقه آشنا نیست.

وی افزود: برای برقراری پرواز‌های بیشتر در این فرودگاه به شرکت‌های هواپیمایی در کشور درخواست داده‌ایم اما عنوان کرده‌اند که این فرودگاه استاندارد‌های تعریف شده برای آنان را ندارد که در این شرایط کاری انجام نمی‌شود.

مدیر فرودگاه بجنورد گفت: هفت هزار و 148 مسافر در نیمه نخست امسال با پروازهای این فرودگاه جابه‌جا شدند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 63.8 درصد کاهش دارد.

رزاز اظهار داشت: در این مدت سه هزار و 791 مسافر پروازی وارد بجنورد شده و سه هزار و 357 مسافر نیز استان خراسان شمالی را به مقصد تهران ترک کردند.

وی افزود: شمار مسافران ورودی به بجنورد در نیمه نخست امسال نسبت به پارسال 63.7درصد و شمار مسافران خروجی پروازی نیز 66.9 درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه این جابه جایی‌ها در قالب 112 پرواز انجام شده، اظهار داشت: شمار پرواز‌های ورودی و خروجی فرودگاه بجنورد نیز در این مدت 61.3 درصد کاهش داشته است.

وی گفت: نبود پرواز در هفته باعث می‌شود که مسافران نسبت به عملکرد شرکت بی اعتماد شوند.

وی با بیان اینکه بالای 50 درصد ظرفیت پذیرش در این فرودگاه وجود دارد افزود: مسئولان استان می‌توانند یک شرکت به نام استان ثبت کنند که ناوگان هوایی شده باشد و یک یا چند فروند را به استان اختصاص دهد و یا اینکه برای استان هواپیما خریداری و در مالکیت قرار گیرد.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.