سرویس ورزشی | کد خبر: 30792
تاریخ انتشار: 1397/08/01 - 10:49:25

سرپرست هیات هندبال خراسان شمالی در گفت‌وگو با اتفاقیه مطرح کرد:

اسفراین قطب هندبال خراسان شمالی

هندبالیست‌های اسفراین عملکرد قابل قبولی دارند و اگر به همین روال فعالیت آنها ادامه داشته باشد قطعاً اسفراین قطب هندبال استان می‌شود.
اسفراین قطب هندبال خراسان شمالی,

سرپرست هیات هندبال خراسان شمالی می‌گوید: خراسان شمالی 10 تا 13 شهریورماه میزبانی مسابقات نوجوانان منطقه یک کشور را بر عهده داشت و توانست با میزبانی شایسته خود در منطقه و کشور موردتقدیر قرار گیرد و از مهم‌ترین آیتم‌های این میزبانی داشتن خوابگاه مناسب، سالن استاندارد، پذیرایی، نزدیک بودن مکان مسابقه به خوابگاه و ... موردتوجه مسئولان کشوری قرار گرفت.

به گفته مرزی در این میزبانی تیم‌های مشهد، مهدی‌شهر، گرگان، بجنورد، شیروان و گرمه به مدت سه روز با یکدیگر به رقابت پرداختند و با توجه به میزبانی قابل‌قبول خراسان شمالی از کمیته مسابقات، کمیته همگانی و روابط عمومی هیات تقدیر شد.

مرزی از مهم‌ترین دغدغه‌های هیات و البته کلیشه‌ای‌ترین دغدغه‌های خود را نداشتن سالن برای تمرینات عنوان کرد.

به گفته وی عدم اختصاص یک بستر دائمی و استاندارد سبب پراکندگی ورزشکاران می‌شود و از سویی این امر سبب بی‌انگیزگی مربیان برای آموزش نیز خواهد شد.

وی تأکید کرد: بعد از تعطیلی سالن 1200 نفره به دلیل تعمیرات و هم‌اکنون اختصاص این فضا به هیات والیبال هندبالیست‌ها با 3 جلسه تمرین در هفته نمی‌توانند برای مسابقات آمادگی لازم داشته باشند و از سویی به تمرین بپردازند.

اردوی مشترک فضای برای کسب تجربه و رقابت

وی داشتن سالن را از مهم‌ترین امتیازات هیات برای برگزاری اردوهای مشترک و از سویی ایجاد فضای مسابقه و رقابت عنوان کرد.

مرزی خاطرنشان کرد: مربی آقایان نیز به دلیل رکود چندماهه تمرینات و نداشتن بستر فعالیت ورزشکاران حاضر به همکاری با هیات نیست ضمن اینکه داشتن سالن می‌تواند فضا را برای رقابت و کسب تجربه مهیا کند.

سرپرست هیئت هندبال خراسان شمالی اظهار داشت: شهرستان اسفراین امکانات و بستر مناسبی دارد و گاهی تمرینات تیم شهرستان بجنورد نیز در اسفراین پیگیری می‌شود تا با ایجاد فضای رقابتی و تمرینی آمادگی تیم‌ها را به حداکثر افزایش دهیم.

مرزی بابیان اینکه این ماه دختران به مسابقات منطقه یک شاهرود اعزام خواهند شد از شرایط دشوار تمرینات این تیم گلایه کرد که نبود بستر فعالیت مانع از کسب نتیجه دلخواه تیم در مسابقات خواهد شد.

 اعزام نمایندگان استان به رقابت‌های لیگ دسته دو بانوان

سرپرست هیئت هندبال خراسان شمالی از اعزام نمایندگان استان به رقابت‌های لیگ دسته دو بانوان خبر داد که آذرماه اعزام انجام می‌شود و خراسان شمالی هندبالیست‌های نوجوان و جوان خود را در این مسابقات اعزام خواهد کرد.

وی عمده فعالیت هیات را در رده سنی پایه عنوان کرد و اظهار داشت: فعالیت هیئت در رده سنی پایه شانس انتخاب آن‌ها را در باشگاه‌ها و تیم ملی افزایش می‌دهد و اگر بتوان در این رده سنی سرمایه‌گذاری کرد قطعاً بازخورد خوبی خواهد داشت.

این مسئول از فعالیت قابل‌توجه هیات اسفراین در دره سنی 6 تا 9 سال خبر داد که عملکرد قابل قبولی دارند و از سویی داشتن فضای استاندارد و قابل‌قبول سبب شده این ورزش بتواند در این شهرستان رشد داشته باشد.

انتهای خبر/وحدانی 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.