سرویس ورزشی | کد خبر: 30793
تاریخ انتشار: 1397/08/01 - 10:51:34

اجرای طرح برگزاری برنامه‌های ورزشی قبل از نماز جمعه

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد از اجرای طرح برگزاری برنامه‌های ورزشی قبل از نماز جمعه استقبال کرد.
اجرای طرح برگزاری برنامه‌های ورزشی قبل از نماز جمعه,

ایت ا... یعقوبی در دیدار جامعه ورزش و جوانان استان به مناسبت هفته تربیت‌بدنی فضای مصلی بجنورد را برای برگزاری مسابقات ورزشی نظیر دارت و فوتبال دستی مناسب عنوان کرد.

به گفته وی هیات های ورزشی پیش از نماز جمعه می‌توانند در این محیط معنوی اقدام به برگزاری برنامه‌های ورزشی داشته باشند.

 آیت‌الله یعقوبی بابیان اینکه ورزش توانمندسازی جسم و ارزش توانمندسازی روح است خاطرنشان کرد: ورزش می‌تواند باارزش‌ها جمع شود و ‏این دو باهم بیگانه نیستند.

وی ورزش را عامل اقتدار کشور در دنیای امروزی دانست و تأکید کرد: جایگاه بین‌المللی کشورها امروزه در میدان‌ها ورزشی رقم می‌خورد.

به گفته وی گسترش و انتقال مفاهیم اخلاقی و معرفتی در بین جوانان و ورزشکاران و ورزش پهلوانی به‌عنوان یک ضرورت باید حمایت شود و امیدواریم همه هیات‌های ورزشی به آن توجه داشته باشند، به‌ویژه زمانی که خواهران در میدان‌های ورزشی ‏به‌عنوان خانم مسلمان حضور پیدا می‌کنند، حجاب و متنانت آن‌ها می‌تواند ارزش‌های دینی را به جهان ‏صادر کند.‏

وی راستی و صداقت را ریشه جوانمردی دانست و از آن‌ها به‌عنوان دو بال پهلوانی یادکرد و افزود: جوانمرد کسی است که دارای فضائل اخلاقی و انسانی برجسته و والا باشد و این خصیصه تنها مربوط به جوانان نیست بلکه پیران هم با رفتار و اخلاق انسانی می‌توانند شیوه و مرام جوانمردی را پیشه کنند.

نماینده ولی‌فقیه به فضیلت‌های معنوی و آموزه‌های دینی بین نسل جوان امروز اشاره و ورزش را نقش مهمی در سلامتی و نشاط افراد جامعه، بخصوص جوانان عنوان کرد.

آیت‌الله یعقوبی با تأکید بر اینکه ارزش‌ها و ورزش باید به یکدیگر گره بخورند گفت: ارزش و ورزش دو بال پرواز هستند، اگر ورزشکار ما ارزشی فکر و رفتار کند کارش بسیار زیبا خواهد بود.

کوروش بهادری مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز از برگزاری 600 برنامه محوری در سطح استان به مناسبت هفته تربیت‌بدنی خبرداد.

بهادری ضمن اشاره به‌افتخار آفرینی‌های نمایندگان استان در مسابقات آسیایی جاکارتا خاطرنشان کرد: در چهلمین بهار انقلاب تلاش داریم با خنثی‌سازی حربه‌های دشمنان انقلاب، شادی و نشاط را در جامعه ورزش و جوانان تزریق نمائیم.

انتهای خبر/نعمتی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.