سرویس ورزشی | کد خبر: 30794
تاریخ انتشار: 1397/08/01 - 10:52:46

برگزاری رقابت‌های بین‌المللی کوراش همزمان با مسابقات کشتی با چوخه 14 فروردین

خراسان شمالی کوراش کاران با پتانسیلی دارد که تاکنون توانسته‌اند خود را در آسیا و جهان معرفی کنند و برگ زرینی در کارنامه‌های ورزشی خود به ثبت رسانند.

برگزاری رقابت‌های کوراش در یک وزن همزمان با رقابت‌های کشتی با چوخه در 14 فروردین خبری است که رئیس هیئت جودو و کوراش خراسان شمالی می‌دهد.

کوروش خسرویار معتقد است: باید ظرفیت و پتانسیل‌های خود را در جهان نشان دهیم و بتوانیم با برگزاری چنین رقابت‌هایی استان خود را معرفی کنیم.

به گفته خسرویار همزمان با مسابقات کشتی با چوخه 14 فروردین سال 98 یک وزن از کوراش کاران سنگین‌وزن نیز به رقابت خواهند پرداخت و موافقت‌های آن اتخاذشده است.

وی با اشاره به پتانسیل کوراش کاران استان اظهار داشت: نمایندگان استان تاکنون توانسته‌اند در رقابت‌های آسیایی و جهانی خود را نشان دهند و اگر بخواهیم گوشه‌ای از این کارنامه کوراش کاران را بیان کنیم می‌توانیم به مدال طلای بازی‌های آسیایی الیاس علی‌اکبری، قهرمانی جهان بهزاد وحدانی و معرفی مصطفی دلیریان به‌عنوان مرد سال و قهرمان دنیا اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: از سوی انجمن کوراش کشور در تقویم فدراسیون جهانی کوراش در روز 14 فروردین ثبت بین‌المللی خواهیم داشت.

وی به عدم استقبال مسئولان استانی برای برگزاری مسابقات جهانی 2019 کوراش اشاره کرد و افزود: نبود بستر مناسب و از سویی بی‌توجهی و نداشتن دید ورزشی مسئولان مانع از برگزاری این میزبانی شد.

وی جودو و کوراش را از مهم‌ترین ظرفیت‌های استانی یادکرد که می‌تواند استان را به دنیا معرفی کند ضمن اینکه هم‌اکنون مسئولان استان درصدد جهانی کردن کشتی با چوخه و کوراش برآمده‌اند.

انتهای خبر/وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.