سرویس گزارش | کد خبر: 30889
تاریخ انتشار: 1397/08/09 - 10:02:13

خوابگاه دخترانه مجتمع آموزش عالی اسفراین در انتظار نگاه پر مهر خیرین

دبیر بنیاد خیران مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین گفت: خوابگاه خیرساز دخترانه این مجتمع در انتظار نیکوکاران است.
خوابگاه دخترانه مجتمع آموزش عالی اسفراین در انتظار نگاه پر مهر خیرین,

علیرضا صارمی گفت: کلنگ احداث خوابگاه دختران خیرساز این مجتمع در خردادماه سال 96 و با حضور معاون پارلمانی رییس جمهور، استاندار خراسان شمالی نماینده مردم شهرستان و فرماندار اسفراین و جمعی از مسئولان شهرستان به زمین زده شد.

وی افزود: این خوابگاه در مساحت دو هزار و 200 مترمربع در چهار سقف و با ظرفیت 200 دانشجو به مرحله پیشرفت فیزیکی 70درصدی رسیده است.

وی با اشاره به پیش بینی دو میلیارد تومنی اعتبار جهت ساخت این خوابگاه افزود: مبلغ، یک میلیارد و 100 میلیون تومان این پروژه محقق شد، بیان کرد: 600میلیون تومان از محل اعتبارات دانشگاه و مبلغ 500میلیون تومان هم از سوی خیرین به ساخت این پروژه کمک شد.

صارمی افزود: با توجه به تأخیر در اتمام این پروژه و مواجه شدن با نوسانات بازار، برای تکمیل این طرح به اعتباری بیش از برآورد اولیه نیاز است.

صارمی با بیان اینکه شرکت سبک سازان شرق با کمک 100 میلیون تومانی و بانک آینده با کمک 500 میلیون تومانی دو خیر کمک کننده برای تکمیل این پروژه بوده اند، خاطرنشان کرد: بانک آینده با توجه به بازدید‌های نماینده عمرانی خود از این پروژه تاکنون مبلغ 400 میلیون تومان تعهد خود را عملیاتی کرده و 100 میلیون باقی مانده را مشروط به پیشرفت 80 درصدی پروژه کرده است.

دبیر بنیاد خیران مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین با بیان اینکه مساحت این خوابگاه دوهزارو 200 مترمربع در چهار سقف و با ظرفیت 200 دانشجو میباشد اظهار داشت: پروژه خوابگاه خیرساز این مجتمع بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با توجه به مواجه شدن با نوسانات ارزی ، تکمیل این طرح به اعتباری بیش از برآورد اولیه نیاز دارد.

صارمی، اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه را یک میلیارد و 300 میلیون تومان اعلام کرد و با استمداد از خیران و نیکوکاران، آنان را به مشارکت در این امر خیر و خداپسندانه برای تکمیل خوابگاه دختران فراخواند.

مسئول روابط عمومی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین اظهار امیدواری کرد با کمک خیران و نیکوکاران در این امر خیرخواهانه، در ایام دهه فجر سال جاری شاهد افتتاح و بهره برداری از این طرح باشیم.

وی با بیان اینکه این خوابگاه کاملا منطبق بر استانداردهای ملی است، گفت: امیدواریم با بهره برداری از این خوابگاه، بتوانیم دغدغه دانشجویان دختر و خانواده‌های آنان را در این حوزه رفع کنیم.

گفتنی است؛ مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین که در سال 90 با حدود 60 نفر دانشجو در دو رشته کاردانی مواد و مکانیک کار خود را آغاز کرد که در حال حاضر بیش از دوهزارو 100 دانشجو در 9 رشته کارشناسی پیوسته، دو رشته کارشناسی ناپیوسته و دو رشته کاردانی تحصیل می‌کنند و حدود 70 درصد کل دانشجویان غیربومی هستند.

صارمی در پایان با بیان اینکه این خوابگاه کاملا منطبق بر استاندارد‌های ملی است، گفت: امید است با بهره برداری هرچه زودتراز این خوابگاه قدمی در رفع دغدغه دانشجویان دختر و خانواده‌های آنان برداریم.

انتهای خبر/عباسی 

به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.