سرویس ورزشی | کد خبر: 30944
تاریخ انتشار: 1397/08/13 - 11:40:47

قهرمانی نمایندگان جاجرم و بجنورد در مسابقات قهرمانی پاورلیفتینگ شرق کشور

رئیس کمیته پاورلیفتینگ هیات بدنسازی و پرورش اندام خراسان شمالی از قهرمانی نمایندگان جاجرم و بجنورد در مسابقات قهرمانی پاورلیفتینگ شرق کشور خبر داد.
قهرمانی نمایندگان جاجرم و بجنورد در مسابقات قهرمانی پاورلیفتینگ شرق کشور,

سیاوش بافکر در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان این خبر، اضافه کرد: تیم جاجرم در رده سنی جوانان در جایگاه نخست ایستاد و تیم بجنورد نیز نایب‌قهرمان شد.

وی از نکات حائز اهمیت این رقابت‌ها به حضور قهرمانان آسیا در این مسابقات اشاره و افزود: عبد الحق مصطفایی و رسول حق پور از تایباد رکورد کشوری را جابجا کردند و از قهرمانان آسیا بودند که در این رقابت‌ها حضور داشتند.

به گفته وی 50 کیلوگرم رکورد کشوری درمجموع 3 حرکت اسکات، پرس سینه و لیفت ارتقاء یافت.

وی افزود: محمدرضا شکری از گلستان نیز موفق شد 25 کیلوگرم رکورد کشوری را جابجا کند، نیما درخشانی از گلستان در رده سنی بزرگسالان قهرمان قهرمانان شد.

وی اظهار داشت: علیرضا منصور کوهی از گلستان نیز در رده سنی پیشکسوتان قهرمان قهرمانان شد.

بافکر تصریح داشت: در رده سنی نوجوانان محمدرضا امیری عنوان قهرمان قهرمانان را به خود اختصاص داد.

بافکر در خصوص نتایج مسابقات بیان کرد: تیم جاجرم از خراسان شمالی در رده سنی جوانان مقام اول را کسب کرد، در رده بزرگسالان و پیشکسوتان استان گلستان به مقام برتری دست‌یافت و در رده سنی نوجوانان نیز تیم تایباد اول شد.

وی این مسابقات را انتخابی تیم استان جهت حضور در مسابقات کشور نیز عنوان کرد و گفت: مسابقات کشوری حدود ۱ ماه دیگر در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود و ۸ نفر به این مسابقات اعزام خواهند شد و نفرات اعزامی با توجه به همین مسابقات شرق کشور به میزبانی استان انتخاب می‌شوند.

رئیس کمیته پاورلیفتینگ خراسان شمالی سطح مسابقات را بسیار خوب و بالا توصیف کرد و افزود: قهرمانان آسیا و ایران همچون عبد الحق مصطفوی و رسول حق پور در این مسابقات حضور داشتند و به علت استقبال خوب، مسابقات طی ۲ روز انجام شد که روز اول مسابقات پیشکسوتان و نوجوانان و روز دوم رده‌های جوانان و بزرگ‌سالان باهم به رقابت پرداختند.

مسابقات قهرمانی پاورلیفتینگ شرق کشور به میزبانی خراسان شمالی در روزهای ۱۰ و ۱۱ آبان ماه برگزار شد و این چهارمین میزبانی خراسان شمالی از مسابقات پاورلیفتینگ شرق کشور است.

این مسابقات در 4 رده سنی بزرگسالان، جوانان، نوجوانان و پیشکسوتان در سالن شهرک فرهنگیان، با حضور 70 نماینده از استان‌های خراسان شمالی، رضوی، جنوبی و گلستان برگزار شد.

انتهای خبر/وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.