سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 30950
تاریخ انتشار: 1397/08/14 - 10:29:28

مدیرکل ثبت اسناد واملاک استان خراسان شمالی:

اسکن دفاتر املاک صیانت از دستبرد جعل سرقت وشفاف سازی و تسریع در امور را به همراه دارد

مدیرکل ثبت اسناد واملاک استان خراسان شمالی با اشاره به مزایای اسکن دفاتر املاک و الکترونیکی شدن خدمات ثبتی گفت: اسکن تمام دفاتر در ادارات ثبت اسناد واملاک استان به پایان رسیده است.

علی‌اصغر اسدی اظهار کرد: در راستای طرح حذف دفاتر سنتی املاک و اجرای قانون کاداستر، پیرو دستور ریاست محترم سازمان ثبت اسناد واملاک کشور مبنی بر حذف این دفاتر وایجاد دفاتر الکترونیکی، پس از برگزاری مناقصه و صدور مجوز‌های لازم عملیات اسکن کلیه دفاتر در ادارات ثبت اسناد واملاک تمام استان به پایان رسیده است.

اسدی با اشاره به اهمیت و مزایای اسکن دفاتر املاک و تأثیر آن بر سرعت بخشیدن به خدمات ثبتی الکترونیکی تصریح کرد: اجرای این طرح نه تنها یک نیاز بلکه با توجه به استقرار ثبت نوین یک ضرورت به شمار می‌رود؛ چون این اقدام موجبات صیانت از دستبرد جعل سرقت شفاف سازی و تسریع در امور را به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: بیش از 2400 جلد دفاتر املاک و بازداشتی مشتمل بر یک میلیون و 129 هزاربرگ در سطح استان با مبلغی بالغ بر 1000 میلیون ریال از محل منابع سازمان متبوع به وسیله شرکت برنده مناقصه اسکن و به فایل‌های الکترونیکی تبدیل شده‌اند وهم اکنون قابل بهره‌برداری است.

وی افزود با اتمام عملیات اسکن دیگرنیازی به مراجعه فیزیک دفاتر املاک نیست این مهم در ارتقای پاسخگویی به مکاتبات ومراجعان در راستای طرح تکریم بسیار مؤثر است.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.