سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 30955
تاریخ انتشار: 1397/08/14 - 10:37:21

فرماندار اسفراین:

تصمیمات فرهنگی و اجتماعی باید تخصصی باشد

فرماندار اسفراین گفت: هر تصمیم در حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرستان باید تخصصی بوده و به تایید کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان رسیده باشد.

طاهر رستمی در نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی این شهرستان با تأکید بر پرهیز از کارهای پراکنده و جزیره‌ای در حوزه فرهنگی و اجتماعی، اظهار داشت: این عرصه‌ها متخصصان خود را می‌طلبد که باید با تعامل از این ظرفیت استفاده کرد.

به گزارش ایرنا وی خواستار برقراری ارتباط بین نخبگان و دستگاه‌های اجرایی و پژوهشی شد و افزود: فعالیت‌های پژوهشی باید به حل مشکلات جامعه کمک کرده و کارگشا باشد.

رستمی با اشاره به اجرای طرح «نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان» در مدارس، بر اولویت پیشگیری و آموزش در بحث آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد و گفت: آموزش و پیشگیری در این امر از سنین پایین، بازده بیشتری دارد.

فرماندار اسفراین بر تقویت نشاط اجتماعی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد و گفت: همه دستگاه‌ها به ویژه ورزش و جوانان، باید در تحقق این امر بکوشند و زمینه ورزش‌های همگانی، ورزش بانوان و فضای تفریحی سالم را فراهم سازند.

وی حاشینه نشینی را از بسترهای ایجاد آسیب‌های اجتماعی ذکر کرد و افزود: توجه به مبلمان شهری در طرح تفصیلی شهر و طرح‌های هادی روستاها می‌تواند در جلوگیری از ایجاد مناطق جرم خیز بسیار مؤثر باشد.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.