سرویس اجتماعی | کد خبر: 30963
تاریخ انتشار: 1397/08/15 - 09:33:03

170 هزار دانش آموز از حمایت بنیاد علوی برخوردار می‌شوند

دبیر کمیته طرح ارتقای علمی و مهارتی دانش آموزان محروم بنیاد علوی گفت: امسال 170 هزار دانش آموز متوسطه دوم در مناطق محروم کشور، زیر پوشش حمایت‌های این بنیاد قرار می‌گیرند.

 علی جعفر خزایی در همایش اجرای مهارت آموزی به دانش آموزان شبانه روزی خراسان شمالی در بجنورد اظهار داشت: بنیاد علوی، طرح ارتقای علمی و مهارت دانش آموزان مناطق محروم با هدف کمک به تحصیل و رشد علمی و مهارتی این دانش آموزان در دستور کار دارد.

وی افزود: 17 هزار دانش آموز کشور در چهار هزار مدرسه، زیر پوشش برنامه‌های این بنیاد قرار دارند که 100 مدرسه از این تعداد، زیر پوشش برنامه‌های ارتقای مهارت بوده و مابقی، مدارس هدف برنامه‌های علمی و آموزشی است.

خزایی اظهار داشت: توزیع کتاب کمک آموزشی، برگزاری آزمون آزمایشی ورود به دانشگاه و تجهیز کتابخانه‌ها از جمله خدمات این بنیاد است.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌های این بنیاد در 22 استان و 328 منطقه آموزش و پرورش کشور اجرا می‌شود و از سال 87 تاکنون 2 میلیون و 280 هزار جلد کتاب میان دانش آموزان محروم توزیع شده و 2 میلیون آزمون کنکور به صورت رایگان برای این قشر برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های علمی و آموزشی، امسال 9 هزار و 500 دانش آموز خراسان شمالی را زیر پوشش دارد گفت: برنامه‌های مهارت آموزی هم امسال در 100 مدرسه 22 استان با حضور پنج هزار دانش آموز برگزار می‌شود که در خراسان شمالی 300 دانش آموز در 6 مدرسه زیر پوشش قرار می‌گیرند.

دبیر کمیته طرح ارتقای علمی و مهارتی دانش آموزان محروم بنیاد علوی افزود: در این طرح مهارت‌های دوخت کیف چرم، جوشکاری، تولید گیاهان دارویی، خیاطی و سایر مهارت‌ها به دانش آموزان فرا داده می‌شود و شرکت کنندگان، گواهی مهارت دریافت می‌کنند.

وی سهم استان‌ها از برنامه‌های مهارت، اجرای آن در پنج باب آموزشگاه است گفت: در خراسان شمالی دانش آموزان 6 مدرسه زیر پوشش قرار می‌گیرند.

به گفته دبیر کمیته طرح ارتقای علمی و مهارتی دانش آموزان محروم بنیاد علوی، برای ارتقای مهارت دانش آموزان کشور امسال 200 میلیارد ریال اعتبار منظور شده است.

وی خاطرنشان کرد: از سال 87 تاکنون 695 هزار دانش آموز از حمایت‌ها و برنامه‌های بنیاد علوی بهره مند شده‌اند که این رقم امسال به 820 هزار نفر می‌رسد.

انتهای خبر/ ایرنا


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.