سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 30965
تاریخ انتشار: 1397/08/15 - 09:35:17

اعزام کاروان اهل تسنن به مشهد مقدس

برای سومین سال پیاپی، کاروانی از اهل تسنن خراسان شمالی در ایام پایانی ماه صفر، عازم مشهد مقدس شدند.
اعزام کاروان اهل تسنن به مشهد مقدس,

آخوند عبدالله خوش نظر مدیر و مدرس حوزه علمیه اهل سنت خراسان شمالی در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص اعزام کاروان اهل سنت به مشهد مقدس اظهارداشت: امسال نیز همانند سال‌های گذشته به مناسبت ایام شهادت امام رضا(ع) تعداد 64 نفر از اهالی اهل سنت بخش مرکزی مانه و سملقان راهی زیارت این امام رئوف می‌شوند.

وی با بیان اینکه جماعت اهل سنت خراسان شمالی ارادت ویژه‌ای به امامان معصوم دارند افزود: رسول خدا(ص) فرمودند قرآن و اهل بیت جدای از هم نیستند، ما جماعت اهل سنت نیز با پیروی و توجه به این حدیث گرانقدر، مقام اهل بیت(ع) را گرامی می‌داریم.

وی با اشاره به برنامه‌های دشمنان در خصوص ایجاد تفرقه بین مسلمانان تصریح کرد: در شرایط فعلی که کفار و مستکبرین شفاعت و زیارت را انکار کرده و مروج تفکر تکفیری هستند و سعی دارند که در بین اهل سنت و تشیع اختلاف ایجادکنند، باید اتحاد و انسجام خود را در مقابل آن حفظ کنیم.

وی شرایط زمانه امام رضا(ع) را بسیار شبیه به شرایط رسول اکرم(ص) در آغاز دعوت به اسلام دانست و تصریح کرد:در زمان امام رضا(ع) مسئله امامت به واسطه فشاری که بر شیعیان بوده کمی کمرنگ شد، اما امام رضا(ع ) با توجه به فشار هارون الرشید امامت را آشکار کردند که این ادامه آن روش پیامبر(ص) بود که اسلام را باتوجه به فشار کفار به صورت علنی آشکار کرد. هدف این امام همانند رسول اکرم حفظ و نگهداری آن اسلام ناب بود.

وی در پایان افزود: ما مسلمانان نیز چه سنی و چه شیعه همانند پیامبر اکرم(ص) و امامان شیعه ادامه دهند راه مبارک آن عزیزان خواهیم بود.

انتهای خبر/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.