سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 30966
تاریخ انتشار: 1397/08/15 - 09:36:19

برگزیدگان مسابقه «تاریخ و تئوری» هنر خوشنویسی معرفی شدند

برگزیدگان مسابقه تاریخ و تئوری هنر خوشنویسی که به مناسبت هفته خوشنویسی در شیروان برگزار شده بود،معرفی شدند .

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فاروج، با اعلام این خبر افزود: پس از پایان هفته خوشنویسی و بررسی بیش از ٢٠٠ پاسخ ارسالی به انجمن خوشنویسان شهرستان شیروان، هشت برگزیده مسابقه تاریخ و تئوری هنر خوشنویسی معرفی شدند.

زهره بابائی، جریان سازی، آشنایی با تاریخچه و اصطلاحات رایج در خوشنویسی، شناسایی استعدادهای هنری جوانان و نوجوانان، معرفی توانمندی‌های آنها و توسعه و ترویج فرهنگ خوشنویسی را از اهداف این مسابقه برشمرد.

رئیس انجمن خوشنویسان شهرستان شیروان در رابطه با اهمیت خط و خوشنویسی گفت: خط و خوشنویسی از جمله هنرهای سنتی ایرانیان است که از دیرباز در این سرزمین وجود داشته و هر بیننده‌ای را مجذوب زیبایی خود می‌کند.

علی رحیمی افزود: اما زیبایی و جنبه تزئینی خط تنها یک بعد این هنر است و بعد دیگر آن خوش خطی و خوانایی است که لازمه جامعه است.  برگزاری مسابقه تاریخ و تئوری هنر خوشنویسی بهانه‌ای برای یاد آوری این مهم و توجه اولیا و مربیان به امر خط دانش آموزان بود.

وی با اعلام اسامی برگزیدگان از جمله یاسین افر، مهسا سالخورده، محراب حسین پور، سروش حسین زاده، طیبه عصمتی، زکیه شفیق، زهرا عبدالهی و طهورا ظفری  گفت: با برگزاری مراسمی از برگزیدگان این مسابقه با اهدا جوایزی به رسم یاد بود قدردانی خواهد شد.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.