سرویس اجتماعی | کد خبر: 30969
تاریخ انتشار: 1397/08/15 - 09:58:37

ثبت 429 طرح صنایع دستی خراسان شمالی در سامانه کارا

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: 429 طرح صنایع دستی در رشته‌های گلیم بافی، چادرشب بافی، چرم، بافتنی‌های سنتی و... در سامانه کارا ثبت شده است.

علی عابدی اظهار کرد: تاکنون به 211 طرح به میزان 33 میلیارد و 690 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.

عابدی از راه اندازی 6 مرکز آموزشی سیار صنایع دستی در استان طی نیمه نخست امسال خبر داد و افزود: در مجموع طی این مدت، 163 نفر در دوره‌های صنایع دستی آموزش دیدند و گواهینامه دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه 51 رشته صنایع دستی در استان فعال است، عنوان کرد: یک هزار و 250 کارگاه و 46 فروشگاه صنایع دستی نیز در زمینه تولید و عرضه فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه صنایع دستی به دلیل اشتغالزایی، توجیه اقتصادی دارد و یکی از راهکارهای مبارزه با بیکاری در مناطق مختلف استان است، تصریح کرد: ارزش افزوده بالا، حفظ فرهنگ و اصالت بومی، انتقال هنر بومی و محلی، پیوند نسل‌ها و... از دیگر خصوصیات این هنر دستی است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی افزود: صنایع دستی به دلیل مشارکت دادن زنان در تولید و متنوع کردن منابع درآمد خانوار، می‌تواند تاثیرات بلندمدت بر توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه داشته باشد.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.