سرویس ورزشی | کد خبر: 30975
تاریخ انتشار: 1397/08/15 - 10:28:52

حضور مدرس فیبا و رئیس کمیته داوران فدراسیون بسکتبال کشور در بجنورد

رئیس هیات بسکتبال خراسان شمالی از حضور مدرس فیبا و رئیس کمیته داوران فدراسیون بسکتبال کشور در بجنورد خبر داد.
حضور مدرس فیبا و رئیس کمیته داوران فدراسیون بسکتبال کشور در بجنورد,

مهدی غفوریان در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: کلاس داوری 3 در 3 با حضور ورژ آبکاریان مدرس فیبا و رئیس کمیته داوران فدراسیون بسکتبال کشور در سالن علیدخت بجنورد برگزار شد.

غفوریان تصریح کرد: خراسان شمالی هشتمین استانی است که توانسته در ایران با حضور رئیس کمیته داوران فدراسیون این کلاس داوری را برگزار کند.

به گفته وی سبک بازی 3 در 3 یک سالی است که در فدراسیون جاافتاده است و قوانین داوری و قضاوت این سبک با بازی 5 در 5 تفاوت دارد.

وی از برگزاری مسابقات کشوری 3 در 3 خبر داد که ثبت‌نام در سایت فیبا نیز انجام‌شده و مسابقات آموزش‌وپرورش نیز امسال در سبک 3 در 3 برگزار می‌شود.

غفوریان اظهار داشت: سبک بازی 3 در 3 با 5 در 5 تفاوت دارد و بازیکنان سبک 3 در 3 نمی‌توانند در مسابقات سبک 5 در 5 بسکتبال بازی کنند و داوران سبک 3 در 3 نیز نمی‌توانند قضاوت بازی‌های سبک 5 در 5 را داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: جداسازی مربیان و داوران در دو سبک مختلف بسکتبال از سال‌های آینده محقق می‌شود.

وی بابیان اینکه بعد از 15 سال توانستیم رئیس کمیته داوران فدراسیون را به استان دعوت کنیم افزود: حضور رئیس کمیته داوران فدراسیون در خراسان شمالی و رضایت وی از قضاوت داوران خراسان شمالی خصوصاً بانوان برگ زرینی در کارنامه هیات بسکتبال خراسان شمالی است.

غفوریان همچنین به برگزاری کلاس مربیگری درجه 3 به 2 اشاره و تصریح کرد: هم‌اکنون خراسان شمالی دارای 3 مربی درجه 2 است و با برگزاری این دوره مربیگری قطعاً تعداد مربیان ارتقاءیافته استان افزایش می‌یابد و شاهد حضور تعداد بیشتری از مربیان سطح بالا و ارتقاء بسکتبال در استان هستیم.

به گفته رئیس هیات بسکتبال خراسان شمالی کلاس‌های ارتقاء داوری 3 به 2 نیز برگزار خواهد شد.

غفوریان افزود: هیات بسکتبال خراسان شمالی دارای 15 داور آقا و 10 داور خانم است که از این تعداد یک داور درجه 2 آقا و 3 داور درجه 2 خانم در هیات بسکتبال خراسان شمالی فعالیت می‌کنند.

انتهای خبر/وحدانی

 

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.