سرویس اقتصادی | کد خبر: 31046
تاریخ انتشار: 1397/08/22 - 10:25:36

25 هکتار باغ گردوی پیوندی در خراسان شمالی ایجاد شد

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: 25 هکتار باغ الگویی گردوی پیوندی به منظور اصلاح و نوسازی باغ‌های گردوی سنتی در این استان ایجاد شد.
25 هکتار باغ گردوی پیوندی در خراسان شمالی ایجاد شد,

محمدعلی شریکیان به ایرنا اظهار داشت: محصول گردو خشکبار و دارای شرایط نگهداری و فراوری است که ارزش اقتصادی خوبی برای باغداران استان دارد.

وی افزود: از گذشته تنها روش تکثیر و توسعه باغ‌های گردو کاشت مستقیم بذر در خاک بوده است که در این روش قسمت عمده‌ای از صفات مطلوب پایه مادری نظیر مقاومت به سرما، باردهی بالا، نسبت بالای مغز به پوست، سفیدی مغز، نازکی پوست به نهال جدید حاصل از رویش بذر انتقال نمی‌یافت، بنابراین باغ‌های توسعه یافته با منشا بذری برای ساخت باغ‌های تجاری و یکپارچه توجیه اقتصادی ندارد.

وی گفت: بیشتر باغ‌های گردوی استان با منشا بذری است که مشکلات عمده‌ای نظیر ناهمرسی گل ها، سختی عملیات داشت و برداشت، نبود امکان برداشت مکانیزه و عملکرد پایین محصول را دارد.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی اظهار داشت: توسعه ارقام تجاری گردو پیوندی سبب افزایش و بهبود کیفیت این محصول می‌شود و تاخیر در گل دهی و فرار از سرمای دیررس بهاره، هم رسی، امکان برداشت مکانیزه، افزایش کمی و کیفی تولید از مهم ترین خصوصیات مطلوب باغ‌های ایجاد شده با نهال گردوی پیوندی است.

وی افزود: اصلاح و نوسازی باغ‌های گردو با هدف افزایش کمی و کیفی تولید و افزایش بهره وری از نهاده‌های تولید یکی از برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در بخش باغبانی است، در این راستا در سه سال گذشته باغ‌های الگویی گردوی پیوندی با ارقام چندلر، روند، فرنور و فرانکت توسعه یافته است.

شریکیان اظهار داشت: همچنین کارگاه‌های آموزشی سرشاخه کاری گردو برای کارشناسان، باغداران و تولید کنندگان نهال به تعداد 250 نفر روز برگزار و عملیات سر شاخه کاری 150 درخت در 12 نقطه استان انجام شده است.

تولید2100 اصله نهال گردوی پیوندی

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: دو هزار و 100 اصله نهال گردوی پیوندی در این استان تولید شده است.

شریکیان اظهار داشت: در سال جاری با بهره گیری از دانش فنی مرکز تحقیقات کشاورزی، کارشناسان و تجارب ارزنده تولید کننده‌های نهال گردوی پیوندی از ارقام چندلر، Z63، B21 در استان تولید شده است و در سال آتی تولید 10 هزار اصله نهال گردو پیوندی هدف گذاری شده است.

وی افزود: هم اکنون یکسری از ارقام جدید به عنوان گردوهای پیوندی در استان کشت و توسعه یافته که از نظر جثه کوچک اما پر محصول است.

وی با بیان اینکه گردوهای استان بیشتر به شکل توده و بومی است گفت: این گردو‌ها نیاز به جایگزینی و اصلاح دارند.

وی از بهره برداران خواست تا گردوی پیوندی را جایگزین درختان با بهره وری کم کنند و اظهار داشت: در این زمینه کلاس‌های آموزشی نیز برای بهره برداران و کارشناسان گذاشته شده است.

با سرشاخه کاری، گروی نامرغوب اصلاح می‌شود

شریکیان با بیان اینکه یکی دیگر از روش‌های اصلاح و نوسازی باغ‌های گردو سرشاخه کاری است گفت: در این عملیات گردو‌هایی که محصول کم دارند یا مغز‌های آنان سفید نیست و مقاومت به سرما ندارند سرشاخه‌های آنان با عمل پیوند اصلاح خواهد شد.

وی اظهار داشت: سطح زیر کشت گردو در این استان دو هزار و 905 هکتار است که میانگین عملکرد نیز در واحد سطح دو تن است.

وی افزود: هرساله از این سطح پنج هزار و 117 تن گردو برداشت می‌شد اما امسال به علت سرمای دیر رس در اواخر فروردین و اردیبهشت پیش بینی می‌شود دو هزار و 500 تن گردو تولید شود.

شریکیان بر ایجاد تنوع ارقام نیز اشاره‌ای کرد و گفت: با توجه به شرایط هر منطقه باید نهال‌های سازگار در آنجا کشت شود.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی افزود: 6.5 درصد باغ‌های این استان و 2درصد تولید مربوط به گردو است.

وی بیشترین سطح زیر کشت گردو در این استان را مربوط به شیروان با یکهزار و 285 هکتار ذکر کرد و گفت: بجنورد، اسفراین، مانه و سملقان از دیگر مناطق دارای گردو است.

شریکیان گردوی تولیدی استان را با کیفیت بالا دانست و گفت: بیشتر گردو‌های تولیدی این استان به سایر استان‌ها حمل و همچنین صادر می‌شود.

وی افزود: هم اکنون یک واحد بسته بندی و پوست گیری گردو نیز در این استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه محصول گردوی این استان سالم است افزود: به علت اینکه درخت‌های گردو در سطح این استان بسیار بزرگ هستند عملیات سمپاشی نیز انجام نمی‌شود.

وی گفت: هر 100 گرم مغز گردو حاوی 654 کیلو کالری انرژی و سرشار از موادمعدنی از جمله فسفر، روی، منیزیوم، منگنز است که بخش زیادی از نیاز بدن به مواد معدنی را تأمین می‌کند، این مغز دانه حاوی چربی غیر اشباع است که باعث کاهش کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب بدن، کاهش فشار خون و پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود.

وی اظهار داشت: در سبد غذایی آجیل‌ها گردو دارای بیشترین سطح آنتی اکسیدان است. متخصصین تغذیه مصرف دو عدد گردو در روز جهت افزایش امگا3، سلامت استخوان و اسکلت بدن توصیه می‌کنند.

بر اساس آمار فائو کشورهای چین، آمریکا، ایران، ترکیه به عنوان بزرگترین تولید کننده‌های گردو در جهان هستند.

انتهای خبر/

 

 

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.