سرویس اجتماعی | کد خبر: 31054
تاریخ انتشار: 1397/08/23 - 09:55:06

افزایش ۱۲۱ درصدی بارندگی‌ها در استان

رییس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی از افزایش ۱۲۱ درصدی بارندگی‌ها در سال زراعی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان خبر داد.
افزایش ۱۲۱ درصدی بارندگی‌ها در استان,

مهری هاشمی دوین در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: براساس آخرین آمار میزان بارندگی، وضعیت بارش‌ها از اول مهرماه جاری تا کنون در سال زراعی امسال مطلوب شده به‌گونه‌ای که نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت پنج درصد و نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۱۲۱ درصد شاهد افزایش بارندگی‌ها هستیم.

هاشمی دوین با بیان اینکه بارش‌های نرمالی را در فصل پاییز تجربه خواهیم کرد، افزود: میانگین بارش استان در سال زراعی امسال 2.23 میلی متر بارش بوده که بیشترین بارش‌ها با 2.58 میلی متر مربوط به راز و میزان بارش در مرکز استان نیز 9.14 میلی متر بوده است.

وی عنوان کرد: در بین ایستگاه‌های مورد مطالعه نیز کمترین بارش‌ها مربوط به شهرستان جاجرم و آشخانه بوده است که بیشترین کاهش مربوط به جاجرم با کاهش ۴۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال زراعی گذشته بوده است.

رییس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی گفت: از لحاظ دمایی نیز در همین مدت امسال با 3.14 درجه سانتی گراد دمایی هوا در مقایسه با مدت مشابه 7.1 کاهش و نسبت به دوره آماری نیم درجه کاهش وجود داشته است.

وی تصریح کرد: بیشترین کاهش دما مربوط به راز با 6.2 درجه سانتی گراد کاهش دمایی بوده و دمای هوای مرکز استان نیز 3.1 درجه کاهش داشته است.

انتهای خبر/آقایی 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.