سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 31059
تاریخ انتشار: 1397/08/23 - 10:02:13

20 کانکس آموزشی برای مناطق عشایری شیروان در نظر گرفته شد

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: بتازگی 20 کانکس آموزشی در مناطق عشایری شهرستان شیروان در نظر گرفته شده است که بیشترین تعداد در این استان است.

عصمت بدخشان به ایرنا اظهار داشت: با توجه به اینکه بعضی از فضاهای آموزشی برای دانش آموزان عشایری مناسب نبود با تشکیل کارگروه تخصصی 26 کانکس برای مدارس عشایری استان خراسان شمالی در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه شیروان بیشترین جمعیت عشایری در سطح استان را دارد گفت: بیشترین کانکس‌های درخواست داده شده برای این شهرستان در نظر گرفته شد که مبلغ خرید هر کانکس 300 میلیون ریال است.

بدخشان افزود: تغییرات آموزشی بسیار خوبی در مناطق عشایری و محروم رخ داده اما باید پذیرفت که علیرغم همه تلاش ها، هنوز کاستی و کمبودهایی وجود دارد که باید پیگیری و رفع شوند زیراکه دانش آموازن عشایر در مناطق محروم هم فرزندان ایران هستند و باید از تمامی امکانات آموزشی و پرورشی بهره مند شوند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص ترک تحصیل برخی از دانش آموزان عشایری در مقطع متوسطه افزود: به دلیل دوری مسافت و مشکلات رفت و آمد والدین برای تحصیل فرزندان خود بسیار مخالف بودند که با هماهنگی خیرین و نوسازی مدارس آموزشگاه شبانه روزی در مناطق مختلف استان احداث شد.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.