سرویس اجتماعی | کد خبر: 31079
تاریخ انتشار: 1397/08/26 - 09:39:27

تمام درآمدهای موقوفات، صرف همان موقوفه می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: تمام درآمدهای موقوفات، طبق نیات واقفین، صرف امور مدیریتی، فرهنگی، درمانی، کمک به افراد نیازمند، عمرانی و یا آبادانی همان موقوفه می‌شود.
تمام درآمدهای موقوفات، صرف همان موقوفه می‌شود,

حجت‌الاسلام عظیم آسوده یدکی در همایش دهه وقف در شیروان، با بیان اینکه 1600 نوع نیت وقف در کشور اجرایی می‌شود، اظهار داشت: همه کارهایی را که در بحث وقف انجام می‌شود به پشتوانه کمک‌های خیرین، واقفین نیک اندیش، امام جمعه و ائمه جماعات مساجد شهرستان است.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) رحمت للعالمین است و مبعوث شده تا ما را از تاریکی‌ها نجات داده و به سوی نور هدایت کند، به روایتی از ایشان در رابطه با بحث وقف اشاره کرد و گفت: انسان‌ها وقتی که از دنیا می‌روند، پرونده آنان بسته می‌شود به جز چهار گروه، اول کسانی که فرزندان صالحی را تربیت کرده و به جامعه تحویل کنند، دوم کسانی که درختی بکارند و سوم کسانی که تألیفی داشته باشند و چهارم واقفین و کسانی که صدقه جاریه دهند.

زکات موجب برکت مال انسان می‌شود

امام جمعه شیروان نیز در این همایش گفت: صدقه و زکات موجب برکت مال انسان می‌شود و خوشا به حال واقفین که حساب پس انداز باز کرده و همیشه از آن بهره مند می‌شوند.

حجت الاسلام حسین کوثری گفت: کار برای خدا حرف و حدیث‌های زیادی دارد و درود خدا بر واقفین و کسانی که در امر خیر هستند.

وی افزود: وقف‌ها دفترچه‌های پس انداز آخرتی ما هستند و هر سال ما باید به این دفترچه‌ها پول واریز کنیم و هیچ بانکی و هیچ فردی مثل خداوند متعال به این دفترچه‌ها سود پرداخت نمی‌کند.

حجت الاسلام علی پرهیزکار، رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شیروان، نیز در این همایش ضمن تقدیر و تشکر از زحمات تمامی خیرین و واقفین گزارش فعالیت‌های انجام گرفته و در حال اجرا را ارائه کرد.

در این همایش از زحمت‌های جمعی از واقفین خیراندیش، خادمین افتخاری، فعالین فرهنگی، هیأت امنای نمونه و اصحاب رسانه با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.

انتهای خبر/حشمتی

 

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.