سرویس اقتصادی | کد خبر: 31080
تاریخ انتشار: 1397/08/26 - 09:41:22

بدهی 4 هزارمیلیارد ریالی دولت به پیمانکاران

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی گفت: پیمانکاران خراسان شمالی چهار هزار میلیارد ریال از دولت طلب دارند که می‌توان برای تسویه آن از محل تبصره 5 بودجه 97 اقدام کرد.
بدهی 4 هزارمیلیارد ریالی دولت به پیمانکاران,

هادی قوامی در نشست شورای اداری اسفراین عنوان کرد: برای انجام این امر باید اقدامی بجا و کامل انجام شود تا بتوان آن را در حل این مشکل به کار گرفت.

قوامی همچنین با اشاره به اهمیت محور بام - قوچان برای حمل و نقل منطقه گفت: با تدبیر کمیسیون تلفیق، ردیف این طرح جداسازی شده و اعتبار آن از 70 میلیارد ریال به 260 میلیارد ریال افزایش یافت.

وی با بیان اینکه طرح‌های ملی نباید به دلیل ناهماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی معطل شوند، گفت: دستگاه‌های اجرایی در اجرای طرح‌های ملی همکاری بیشتری داشته باشند و تلاش کنند طرح فعال نگه داشته شود.

قوامی با اشاره به سرمایه گذاری 2 طرح صنعتی بخش خصوصی در اسفراین شامل طرح توسعه آذین فورج با 1200 میلیارد ریال از محل تسهیلات بانکی و طرح کیمیای صبا با ظرفیت تولید 300 تن فولاد گفت: با حل مشکلات برق شرکت کیمیای صبا و تسهیلات بانکی آذین فورج، تلاش می‌شود این طرح‌ها تا دهه فجر به بهره برداری برسد.

پیشرفت 90 درصدی فولاد اسفرین

نماینده مردم اسفراین در ادامه افزود: طرح تکمیلی مجتمع صنعتی فولاد اسفراین نیز تاکنون بیش از 90 درصد پیشرفت داشته که با پیگیری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران 10 درصد باقی مانده نیز با حل مشکلات پیمانکار، آماده افتتاح شود.

وی گفت: 94 میلیون یورو در این طرح هزینه شده که این رقم با قیمت ارز در 10 سال گذشته، معادل هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری است.

نائب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به اصلاحیه طرح بخشیدگی سود و جریمه وام‌های زیر 100 میلیون تومانی گفت: اصلاحیه این طرح هفته آینده با اعتبار 50 هزار میلیارد ریال به صحن مجلس می‌آید.

هادی قوامی درپایان خاطرنشان کرد: با تصویب این طرح، افرادی که به طور غیرارادی نتوانسته‌اند وام‌های زیر 100 میلیون تومانی خود را تسویه کنند و جریمه دیرکرد شده‌اند، با پرداخت اصل وام، سود و جریمه آنها بخشیده خواهد شد.

فرماندار اسفراین نیز با تأکید بر ضرورت خدمت رسانی صادقانه به مردم، گفت: همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان موظف به راه‌اندازی میز خدمت هستند.

طاهر رستمی از رسانه‌ها و نخبگان خواست نسبت به معرفی مفاخر اسفراین، ظرفیت‌های اقتصادی، گردشگری، فرهنگی و اجتماعی این شهرستان اقدام کنند.

انتهای خبر/عباسی 

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.