سرویس ورزشی | کد خبر: 31092
تاریخ انتشار: 1397/08/26 - 10:45:43

گفت و کوی اتفاقیه با بوکسور مقام آور خراسان شمالی ؛

مسئولان سری به باشگاه بوکس بزنند!!!!

بوکسور خراسان شمالی در دهمین دوره از رقابتهای نوجوانان کشور توانست با دو برد پیاپی و یک شکست با ناداوری برابر نماینده البرز به مدال برنز بسنده کند.
مسئولان سری به باشگاه بوکس بزنند!!!!,

کیوان حصاری بوکسور خراسان شمالی در این رقابت ها توانست با دو برد پیاپی کسب عنوان خود را تثبیت کند در حالی که اگر ناداوری حاکم در مسابقات اجازه می داد با نتیجه نزدیک مغلوب نماینده البرز نمی شد.

بوکسور 16 ساله خراسان شمالی حدود 3 سالی می شود که به این ورزش روی آورده و توانسته عناوین قابل ذکری نظیر مدال برنز و طلای نونهالان کشور در سال 1395 ،مدال برنز قهرمانی کشور و دعوت به اردوی تیم ملی در سال 1396 و مدال برنز نوجوانان کشور در سال 97 را در کارنامه خود به ثبت رساند و برگ زرین دیگری در ورزش بوکس استان باشد.

کیوان در دوره متوسطه تیز هوشان تحصیل می کند و ورزش حرفه ای مانع تحصیلش نشده است،گرچه ورزشکار حرفه ای بودن برایش دغدغه های بسیاری ایجاد کرده و نیاز به حمایت مسئولان دارد اما برایش تحصیل اولویت است و خواهان توجه و حمایت مدیران و معلمانش است تا کمی بیشتر به ورزشکاران بها دهند و زحماتشان قابل توجه باشد.

به گفته کیوان اردو های تیم ملی 21 روزه یا 14 روزه است و نیاز به حمایت مدیران و معلمان خود دارد تا مبادا از تحصیل جا بماند و از سویی توجه به قهرمانان باید جزء ملزومات قرار گیرد در غیر این صورت میل و رغبت به ورزش و ورزشکار حرفه ای بودن از بین خواهد رفت.

وی از مهمترین مشکلات بوکسور ها به نداشتن سالن مناسب برای تمرین اشاره می کند که سالنی حدودا 70 متری جوابگوی تمرین 50 بوکسور نخواهد بود.

 شهربازی محل تمرین تیم قبل از اعزام به مسابقات نباشد

وی از مسئولان می خواهد با بازدید از سالن بوکس مجموعه ورزشی علیدخت راهی برای افزایش مساحت سالن پیدا کنند تا شهربازی محل تمرین تیم قبل از اعزام به مسابقات نباشد.

وی ضمن تقدیر از مربی خود مجید حصاری اظهار کرد:عمده مشکلات بوکسور های خراسان شمالی نبود فضا و بستر مناسب تمرین است که باشگاه کوچکی به بوکسور ها اختصاص داده اند و متاسفانه با وجود پتانسیل ورزشکاران در این رشته ورزشی چندان تفاوتی در بستر فعالیت آنها رخ نداده است.

وی که به این رشته ورزشی علاقه زیادی دارد اعتقاد دارد خانواده ها پیش از این دید مثبتی نسبت به این رشته ورزشی نداشتند اما طی سال های اخیر کسب اطلاعات و افزایش تعداد ورزشکاران و تحقیق آنها در این رشته ورزشی سبب شده است دید مثبتی نسبت به بوکس پیدا کنند و تعداد ورزشکاران این ورزش افزایش یابد.

به گفته کیوان بوکس ورزش آسیب زایی نیست و در رنکینگ ورزش های آسیب زا در رتبه 18 قرار دارد در حالی که فوتبال با این حجم استقبال کننده در رنکینگ سوم ورزش های آسیب زا قرار دارد.

وی با بیان این مطلب که بوکس طی سال های اخیر رشد فزاینده ای داشته تصریح کرد:طی سال های اخیر نمایندگان خراسان شمالی در رقابت های متعدد صاحب عنوان شدند و به اردوی تیم ملی راه یافتند .

ارتقاء جایگاه بوکس استان در کشور

به گفته کیوان خراسان شمالی دارای بوکسور های با پتانسیلی است که قهرمانی آنها جایگاه بوکس استان را در کشور ارتقاء داده است.

عدم حمایت از بوکسور های خراسان شمالی

وی با بیان اینکه از بوکسور های با پتانسیل خراسان شمالی حمایت نمی شود اظهار داشت:خراسان شمالی در تمامی رده های سنی قهرمان ملی دارد اما متاسفانه چندان حمایتی از ورزشکاران صورت نمی گیرد و گاهی عدم اعزام ها سبب بی انگیزگی آنها می شود.

وی از مسئولان ورزشی استان خواست مکانی برای تمرینات بوکس استان مهیا کنند تا حداقل ها را برای تمرین بوکسور ها داشته باشند.

وی از مهمترین برنامه های پیش رو به رقابت های انتخابی تیم ملی بوکس جوانان اشاره کرد که دی ماه برگزار می شود و مسابقات قهرمانی جوانان کشور که در سال آینده جزء مهمترین اهداف وی  به شمار می رود.

وی قهرمانی المپیک را از مهم ترین اهداف پیشروی خود عنوان کردکه تنها با تمرین و پشتکار قطعا نتیجه مطلوب و مورد نظر به دست خواهد آمد.

در پایان این رقابت ها تیم گیلان به مربیگری محمود بابایی از شهر منجیل موفق به کسب سه مدال طلا و چهار مدال برنز شد و به مقام قهرمانی تیمی دست یافت.

در اوزان 54، 75 و 80 کیلوگرم به ترتیب امیر حسین کدیور، عرشیا شعبانی پور و دانیان ظهیری برای گیلان مدال طلا آوردند.

دهمین دوره رقابت های بوکس قهرمانی نوجوانان کشور با عنوان یادواره سردار شهید «حاج حسین همدانی» با حضور 220 بوکسور از استان های مختلف کشور به میزبانی همدان برگزار شد.

در این دوره از رقابتها 220 ورزشکار از 32 استان به مدت 5 روز به رقابت پرداختند و به گفته کلانتری دبیر فدراسیون بوکس کشور در پایان نفرات برتر به اردوی تیم ملی دعوت می شوند.

انتهای خبر/وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.