سرویس ورزشی | کد خبر: 31095
تاریخ انتشار: 1397/08/26 - 10:54:31

خراسان شمالی تنها استانی که میزبان المپیاد ورزشی نشد

خراسان شمالی تنها استانی است که درخواست میزبانی المپیاد ورزشی کشور را نداده و دیدگاه مدیرکل ورزش و جوانان توجه ویژه وزارت ورزش جهت ایجاد زیرساخت مناسب در استان است.
خراسان شمالی تنها استانی که میزبان المپیاد ورزشی نشد,

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی در دومین نشست خود با روسا و نواب رئیس هیات های ورزشی استان همچنین به نگرانی هیات ها جهت اعزام تیم به المپیاد اشاره و افزود: نپذیرفتن میزبانی سبب می‌شود به نیاز استان توجه ویژه‌ای شود و وزارت ورزش جهت ساخت زیرساخت در استان اقدام تأثیرگذاری داشته باشد.

 بهادری به مشکل تمامی هیات های ورزشی برای اعزام به مسابقات اشاره و تصریح کرد: بودجه در اختیار نداریم که بخواهیم ورزشکاران را با هواپیما اعزام کنیم، اکثر دستگاه‌های اجرایی مینی‌بوس دارند اما طبق قانون بیش از 7 کیلومتر خارج از شهر نمی‌توانند تردد داشته باشند.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی مشکلات اقتصادی سطح جامعه را بسیار تأثیرگذار در ورزش دانست و افزود: تاکنون از سوی وزارت ورزش ریالی واریز نشده و احتمالاً تا هفته آینده مبلغی واریز می‌شود و هیات ها می‌توانند برای اعزام برنامه‌ریزی کنند.

بهادری دید وزارت ورزش را از برگزاری المپیاد ورزشی کشف استعدادهای ورزشی برای المپیک عنوان کرد و به همه هیات ها تأکید کرد تیم آماده‌ای برای اعزام به مسابقات داشته باشند.

وی به حساسیت المپیاد ورزشی استعدادهای برتر در سطح کشور اشاره و تصریح کرد: کشف استعدادها مسیر رشد و پیشرفت را مشخص می‌کند.

وی همچنین بیان کرد: المپیاد استعدادهای برتر به این شکل برای نخستین بار است که در کشور برگزار می‌شود.

به گفته بهادری مشکلات اقتصادی همه دستگاه‌ها به‌ویژه دستگاه ورزش را فراگرفته و اصلاً اعتبار نمی‌آید و بیشتر فعالیت‌ها با اسناد چندساله است و به همین دلیل از سوی پیمانکارها مورد استقبال قرار نمی‌گیرد.

معاون ورزش و جوانان خراسان شمالی در ادامه بیان کرد: سالن ژیمناستیک آماده است و در چند روز آینده افتتاح خواهد شد و سالن حال حاضر ژیمناستیک در اختیار تکواندو قرار خواهد گرفت.

محمد بروحی اظهار داشت: پایگاه قهرمانی استان به 19 مهر منتقل می‌شود و یکی از سالن‌های توپی آزاد می‌شود و در اختیار ورزش‌های توپی قرار می‌گیرد تا دغدغه‌شان کمتر شود.

انتهای خبر/وحدانی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.