سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 31103
تاریخ انتشار: 1397/08/27 - 10:24:36

فرماندار راز و جرگلان:

پرورش دهندگان اسب ترکمن طرحی برای توسعه این صنعت ندارند

فرماندار راز و جرگلان گفت: تاکنون طرحی از سوی پرورش دهندگان اسب اصیل ترکمن برای توسعه این صنعت در این شهرستان ارائه نشده است.

محمد زراعی در پاسخ به این سؤال که برخی از پرورش دهندگان اسب اصیل ترکمن در این شهرستان، روند طولانی واگذاری زمین از سوی منابع طبیعی برای توسعه پرورش اسب را از مهمترین مشکلات این صنعت در این شهرستان بیان می‌کنند؟ به ایسنا اظهارکرد: تاکنون هیچ موردی در این خصوص به فرمانداری اعلام نشده است.

وی افزود: اما اگر پرورش دهندگان اسب خواستار زمین از محل زمین‌های منابع ملی به منظور توسعه این صنعت در راز و جرگلان هستند می‌توانند با ارائه طرح به فرمانداری، روند پیگیری‌ها را تسهیل تر کنند.

زارعی ادامه داد: واگذاری زمین‌های ملی با انجام پیگیری‌ها قابل اجرا است اما متاسفانه برخی از پرورش دهندگان اسب اصیل ترکمن در این شهرستان تفکر سنتی دارند و همین امر موجب شده تا این صنعت به صورت سنتی در این شهرستان ادامه یابد.

وی با تاکید بر اینکه راز و جرگلان مهد پرورش اسب اصیل ترکمن در کشور است و تعداد زیادی از مردم این شهرستان دارای اسب اصیل ترکمن هستند، اظهار کرد: پرورش دهندگان می‌توانند از محل تسهیلات مشاغل خانگی نیز در توسعه این صنعت کمک بگیرند.

این مقام مسئول بیان کرد: درخواست این شهرستان برای ارائه تسهیلات مشاغل خانگی حدود 50 میلیارد تومان بوده است اما تعداد طرح‌های ارائه شده به منظور جذب این نوع تسهیلات برای خروج صنعت سنتی پرورش اسب به سوی صنعتی بسیار محدود بوده است.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.