سرویس اجتماعی | کد خبر: 31106
تاریخ انتشار: 1397/08/27 - 10:44:55

ازدحام مردم در فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه سبد کالا در استان

استقبال مردم از وعده دولت برای توزیع سبد کالا بین اقشار کم درآمد جامعه، سبب شده تا این روزها فروشگاه‌های متعدد استان که وظیفه توزیع این اقلام را به عهده دارند مملو از جمعیت باشد.
ازدحام مردم در فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه سبد کالا در استان,

با توجه به اینکه چند روزی است که از توزیع سبد کالای حمایتی توسط دولت می‌گذرد و مشمولان برای دریافت آن مراجعه می‌کنند، اما هنوز نیز شاهد ازدحام و شلوغی مراکز عرضه هستیم، به نحوی که صف‌هایی مقابل فروشگاه‌های عرضه این کالاها تشکیل شده است.

ازدحام زن و مرد، پیر و جوان پشت درهای فروشگاه‌ها در سرمای روزهای پاییزی به گونه‌ای است که حتی جمعیت روستایی را نیز به این فروشگاه‌ها کشانده است و هر کس سعی دارد هر چه زودتر سبد کالا خود را دریافت کند.

حق برخی از نیازمندان ضایع شده است

در این میان مراجعه‌کنندگان به فروشگاه‌ها تعدادی از افراد ناراضی‌اند و ادعا می‌کنند: گروه‌هایی که نیازمند و مستحق دریافت سبد کالا بودند حقشان ضایع شده است.

همچنین افرادی هستند که اظهار می‌کنند: جزو جامعه هدف بوده ولی به آنها اعلام شده که نمی‌توانند سبد کالایی دریافت کنند.

عده‌ای نیز با شنیدن جمله، سبد کالای حمایتی به شما تعلق نگرفته است، گلایه می‌کنند که جزو جامعه هدف تعریف شده نیستند اما به دریافت کالاهای این سبد نیاز دارند و می‌گویند باید چه کنیم تا سبد کالا به ما تعلق بگیرد.

در این میان افرادی نیز هستند که سبد کالای حمایتی به آنها تعلق گرفته است اما با مشکل بانکی مواجه شده‌اند.

هیچ محدودیت زمانی برای تحویل سبد کالایی وجود ندارد

مدیر رفاه اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سرپرستان خانوارهای تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد مشمول دریافت سبد کالا هستند، می‌گوید: چندین مرکز شامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای از جمله کوروش، رفاه، اتکا، فرهنگیان و برخی از دیگر فروشگاه‌ها برای توزیع سبد کالا پیش‌بینی و فعال شده است.

علیرضا ذوقی با بیان این مطلب که تمام کالاها و سهمیه مشمولان طرح در استان تأمین و در انبارهای مراکز توزیع موجود است و هیچ نگرانی وجود ندارد، می‌افزاید: از مردم می‌خواهیم برای دریافت سبد کالا با آرامش و به تدریج به مراکز عرضه مراجعه کنند تا شاهد ازدحام و سایر مشکلات نباشیم.

وی با تاکید بر اینکه محدودیت زمانی برای دریافت سبد کالا وجود ندارد خواستار پرهیز از تعجیل و ازدحام در دریافت این سبد توسط مردم شد.

وی با اشاره به آغاز توزیع بسته‌های حمایتی ویژه اقشار تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و افراد در نوبت حمایت این نهادها از ۲۰ آبان ماه جاری، عنوان می‌کند: حدود 57 هزار و ۶ خانوار با بیش از ۱۵۹ هزار و ۸۴۸ نفر در استان از بسته‌های حمایتی بهره‌مند شدند.

وی با اشاره به اینکه مبلغ بسته‌های حمایتی به میزان تعداد اعضای خانوار است، تصریح کرد: برای خانواده یک، 2، 3 و 4 نفره به ترتیب 100، 150، 200 و 250 هزار تومان و این مبلغ برای خانواده 5 نفر و بالا ۳۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

بانک اطلاعاتی از اقشار نیازمند در استان توسط سمن‌ها جمع‌آوری شد

مدیر رفاه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در خصوص توزیع بسته حمایتی بین کارمندان و کارگران و اقشار نیازمند در استان، عنوان کرد: با توجه به اعلام وزارت به سازمان تعاون، کار و رفاه استان از اول آبان ماه حدود ۹۰ سمن برای جمع‌آوری و ثبت نام از اقشار نیازمند در تمام استان معرفی و شروع به کار کردند.

ذوقی می‌افزاید: در حال حاضر اطلاعات اقشار نیازمند در تمام استان توسط سمن‌ها جمع آوری شده است و بعد از این مرحله اطلاعات افراد جمع‌آوری شده به صورت کشوری توسط وزارت پالایش می‌شود تا افراد نیازمند شناسایی شوند.

وی تصریح می‌کند: بعد از شناسایی در مرحله اول به این افراد نیازمند سبد کالا تعلق می‌گیرد و در مرحله دوم نیز برنامه‌هایی برای توانمندسازی این افراد در دستور کار دولت قرار دارد.

ذوقی می‌افزاید: در خصوص بسته حمایتی به سایر اقشار از جمله افرادی که حقوق آنها کمتر از سه میلیون تومان است هنوز هیچ بخش نامه‌ای ارسال نشده است.

انتهای خبر/آقایی 

 

 

 

 

 

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.