سرویس ورزشی | کد خبر: 31112
تاریخ انتشار: 1397/08/27 - 11:44:22

گفت و گوی اتفاقیه با تنی چند از کونگ فو کاران خراسان شمالی

کونگ فو در انحصار بی توجهی

کونگ فو خراسان شمالی همواره صاحب عنوان بوده ، گرچه کمبود امکانات در زمین این رشته ورزشی مشکلات و دغدغه اکثر ورزشکاران این رشته ورزشی است اما با کمبود امکانات و نبود بستر فعالیت نیز مبارزه کرده اند و عناوین قابل توجهی از خود به جا گذاشته اند.
کونگ فو در انحصار بی توجهی,

سری به سالن مسابقات انتخابی تیم استان برای اعزام به المپیاد استعداد های برتر ورزشی کشور زدیم،55 ورزشکار در 11وزن در رده سنی نوجوانان رقابت نزدیکی داشتند.

مربیان کوج بودند و حال و هوای سالن رقابت نزدیکی به خود گرفته بود،همگی صاحب عنوان بودند و بار دیگری فرصت برای محک خود یافتند تا در المپیاد استعداد های برتر کشور خودی نشان دهند.

کمبود ها و دغدغه هایشان بیش و کم کلیشه ای شده است و اکثر ورزشکاران خراسان شمالی با آن درگیرند اما اراده قوی و پولادین این رزمی کاران قابل توجه است و نمی توان از آن غافل شد.

زهرا اسدی فر انگار تعدادی زیادی از بازیکنانش را کوج داده و  بعد از اتمام رقابت کونگ فو کارانش در گوشه ای از زمین دستش را روی صورتش گذاشته و استراحت می کند.

لحظه اول احساس کردم از نتایج کسب شده چندان رضایتی ندارد اما به محض بلند شدن از زمین لبخند بر لبانش و انرژی مضاعفی که داشت چیز دیگری می گفت.

اسدی فر 17 سالی است که مربیگری کونگ فو را در شیروان بر عهده دارد.

تاکنون 4 مربی پرورش داده و رزمی کارانش همواره صاحب عنوان هستند و در کشور حرف برای گفتن دارند.

وی ورزش کونگ فو  را ورزش نخست شهرستان شیروان عنوان کرد که ورزشکاران پتانسیل بالایی دارند و مقام های کسب شده گواه این استعداد و پتانسیل است.

وی با بیان اینکه کونگ فو کاران شیروانی بدون بستر فعالیت و امکانات در رقابت های کشوری،سبکی و فدراسیونی صاحب عنوان بوده اند افزود:در مسابقات کشوری فدراسیون مقام دوم نوجوانان را کسب کردیم و در سبک پرثوآ نیز عنوان قهرمانی کشور در رده سنی نونهالان و نوجوان از آن تیم شیروان شده است.

وی اظهار داشت:کونگ فو کاران پتانسیل بالایی دارند و در چندین دوره از رقابت های کشوری خوب ظاهر شده و در رده سنی نونهالان و نوجوانان پشتوانه جوانان شده اند و همواره این قهرمانی ها ادامه دارد.

وی ضمن تاکید این مطلب که هیات از نظر مالی در مغیقه است اظهار داشت:با توجه به استقبال خوبی که از این ورزش داریم متاسفانه امکانات شایسته ورزشکاران قهرمان استان نیست و نبود کیسه بوکس،میت و هوگو سبب بروز آسیب ورزشکاران شده است،نبود میت سبب شده ناگذیر از هوگو استفاده کنیم که اگر ضربات محکم باشد به پنجه آسیب وارد می شود.

نسرین پهلوان از مربیان بجنوردی کونگ فو 7 سالی است که در این رشته ورزشی به مربیگری می پردازد.

 عدم تعامل آموزش و پرورش با هیات کونگ فو در خصوص استعداد یابی

پهلوان به عدم تعامل آموزش و پرورش در خصوص استعداد یابی اشاره و اظهار داشت:متاسفانه اگر از سوی آموزش و پرورش حمایت شویم ورزشکاران مستعد بیشتری شناسایی خواهند شد.

پهلوان از مهم ترین دغدغه کونگ فو کاران خراسان شمالی به نبود بستر فعالیت و نداشتن امکانات ورزشی اشاره کرد و اظهار داشت:اجاره بهای سالن های خصوصی بالاست و از سویی نبود امکانات سبب می شود چندان شرایط برای تمرین مهیا نباشد.

کونگ فو شناخته شده نیست

به گفته پهلوان که عنوان بهترین مربی کشور را نیز در کارنامه دارد این  ورزش شناخته شده نیست و باید برای معرفی بیشتر آن تبلیغات داشته باشیم.

سپیده قانع نایب رئیس هیات کونگ فو شهرستان شیروان دارای مدرک مربیگری و داوری درجه 2 از سال 1380 فعالیت خود در این رشته ورزشی را آغاز کرده است.

وی چندین مرتبه قضاوت دیدار های کشوری را نیز بر عهده داشته و این ورزش را در شیروان توسعه داده است.

قانع نیز از مهمترین دغدغه کونگ فو کاران به اختصاص مکانی اختصاصی و تجهیز سالن با امکانات مناسب اشاره و اظهار داشت:ورزشکاران باید برای حضور در مسابقات آسیایی و جهانی نیز تلاش کنند و این امر نیازمند حمایت مسئولان فدراسیون است.

به گفته وی عمده کونگ فو کاران از خانواده های کم درآمدی هستند که پرداخت هزینه های رفت و آمد و سایر هزینه های اعزام سبب می شود با مشکل مواجه شوند.

وی هیات کونگ فو را جزء هیات های فعال خراسان شمالی دانست و اظهار داشت:این هیات دارای ورزشکاران با پتانسیلی است که متاسفانه در کشور درجا می زنند و همین درجا زدن آنها سبب بی انگیزگی کونگ فو کاران می شود.

زهرا رحمانی دیگر کونگ فو کاری است که تاکنون دو عنوان سومی فدراسیون،دومی سبکی و دومی فدراسیونی را در کارنامه دارد.

وی داوری درجه 3 کونگ فو را نیز در کارنامه دارد و 7 سالی است که در این رشته ورزشی فعالیت می کند.

رحمانی عمده مشکلات هیات را مالی دانست و خاطر نشان کرد :در کشور کمتر از خراسان شمالی حمایت می شود و از نظر امکانات و بودجه نیز در مضیغه هستیم.

 در پایان در وزن منفی 32 کیلوگرم حمیده نوروزی،در وزن منفی 34 کیلوگرم فاطمه عصمتی فرد،در وزن منفی 36 کیلوگرم سیده زهرا یعقوبولحسینی،در وزن منفی 38 کیلوگرم مهلا ریواده،در وزن منفی 41 کیلوگرم هانیه خوش سیما،در وزن منفی 44 کیلوگرم نازنین عطاردی،در وزن 47 کیلوگرم زهرا قونیالویی،در وزن منفی 51 کیلوگرم الناز عوض پور،در وزن منفی 55 کیلوگرم زهرا براتی،در وزن منفی 60 کیلوگرم لیلا مهنانی و در وزن مثبت 60 کیلوگرم فاطمه اسکندریان جهت حضور به مسابقات المپیاد استعدادهای برتر کشور معرفی شدند.

انتهای خبر/وحدانی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.