سرویس ورزشی | کد خبر: 31114
تاریخ انتشار: 1397/08/27 - 11:49:05

مدال برنز کونگ فو کار خراسان شمالی در رقابت‌های قهرمانی کشور

نماینده خراسان شمالی در یازدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی کشور مدال برنز را از آن خود کرد.
مدال برنز کونگ فو کار خراسان شمالی در رقابت‌های قهرمانی کشور,

امیرحسین منصوری که پیش‌ازاین نیز در سال 1395 مدال طلا رقابت‌های قهرمانی کشور در استان البرز را به خود اختصاص داده بود اظهار داشت: سطح مسابقات بالابود و کونگ فو کاران به نسبت رقابتهای قبل سطح کیفی بالایی داشتند.

منصوری تصریح کرد: مسابقات قهرمانی کونگ فو جوانان نیز در استان سمنان با حضور 28 استان برگزار شد و در وزن منفی 59 کیلوگرم طی سه برد پیاپی دیدار چهارم را به نماینده کردستان واگذار کردم و در رتبه سوم کشور ایستادم.

منصوری 7 سالی است که در این رشته ورزشی فعالیت می‌کند و اعتقاد دارد: به کونگ فو کاران بهاداده نمی‌شود و طی 7 سال فعالیت در این رشته ورزشی چندان حمایتی از آن‌ها نشده است.

به گفته وی بازیکنان استان فاکتورهای یک کونگ فو کار مستعد رادارند اما حمایتی از سوی مسئولان نشده است.

وی سطح این مسابقات را بالا ارزیابی کرد و افزود: سطح مسابقات بالابود و حریفان از سراسر کشور از آمادگی بالایی به نسبت قبل برخوردار بودند.

وی بابیان اینکه خراسان شمالی با ۶ کونگ‌فو کار عازم این مسابقات شد اظهار داشت: علی داغستانی در وزن منفی ۴۸ کیلوگرم، علی یوسفی در وزن منفی ۵۱ کیلوگرم، مهدی پور علی در وزن منفی ۵۵ کیلوگرم، امیرحسین منصوری در وزن منفی ۵۹ کیلوگرم، علی کوهستانی در وزن منفی ۶۳ کیلوگرم و حسین حصاری در وزن منفی ۶۸ کیلوگرم اعضای تیم کونگ فو استان را تشکیل دادند.

به گفته وی عقیل خیراتی و نقی اسماعیلی نیز به ترتیب مربی و سرپرست تیم اعزامی خراسان شمالی به این رقابتها بودند.

۲۱۵ رزمی‌کار از ۲۷ استان در قالب ۲۹ تیم در این مسابقات دوروزه شرکت و ۵۰ داور نیز این مسابقات را قضاوت کردند و در انتها تیم کردستان با کسب ۲۵ امتیاز و کسب ۲ مدال طلا، ۲ نقره و یک برنز به‌عنوان قهرمانی کشور دست‌یافت و از نکات حائز اهمیت این رقابت‌ها می‌توان به قضاوت امین پاکنهاد دبیر هیات کونگ‌فو و هنرهای رزمی خراسان شمالی و داور بین‌المللی در این مسابقات اشاره کرد.

انتهای خبر/وحدانی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.