سرویس ورزشی | کد خبر: 31115
تاریخ انتشار: 1397/08/27 - 11:50:51

سومی شمشیرباز خراسان شمالی در اسلحه فلوره قهرمانی کشور

مجید فرهادی که سال هاست در سمت ریاست هیات شمشیر بازی خراسان شمالی فعالیت می کند و مربیگری اسلحه فلوره را نیز بر عهده دارد در رقابتهای قهرمانی کشور صاحب نشان برنز شد.
سومی شمشیرباز خراسان شمالی در اسلحه فلوره قهرمانی کشور,

به گزارش اتفاقیه فرهادی در رده سنی 35 تا 40 سال به رقابت پرداخت و بعد از 3 برد و 2 باخت به عنوان سومی بسنده کرد.

وی با اشاره به سطح حریفان خود از استان های تهران،البرز،اصفهان و خوزستان اشاره و اظهار داشت:رقبا عموما از پیشکسوتان و اعضای تیم ملی بوده و برای کسب عنوان از آمادگی بالایی برخوردار بودند ضمن اینکه تجربه بالایی داشتند و همه این عوامل بر کیفیت مسابقات می افزود.

فرهادی با بیان اینکه 60 شمشیرباز از سراسر کشور در این مسابقات حضور داشتند تصریح کرد:خراسان شمالی دارای ورزشکاران با پتانسیلی است که عموما از رده سنی پایه فعالیت خود را در این رشته ورزشی آغاز کرده اند  و هم اکنون در رده سنی نوجوانان و جوانان تمرین می کنند.

به گفته وی خراسان شمالی در بخش آقایان در اسلحه اپه و فلوره فعالیت می کند و در رشته سابر مربی در بخش آقایان نداریم اما در بخش بانوان در هر سه اسلحه فعالیت بانوان پیگیری می شود.

وی نبود تجهیزات در سراسر کشور را از مهمترین دغدغه شمشیربازان خراسان شمالی دانست و افزود:متاسفانه این مشکل در سراسر کشور وجود دارد و با توجه به شرایط اقتصادی اکنون امکان اینکه تجهیزات فرسوده استان را تعویض کنیم وجود ندارد.

وی بستر فعالیت شمشیربازان استان را مناسب دانست و تصریح کرد:خوشبختانه خراسان شمالی دارای بستر مناسبی است و از داشتن سالن اختصاصی برخوردار است.

به گفته فرهادی فلوره رایج‌ترین نوع شمشیر در مسابقات است و عموماً برای آغاز کار مبتدیان کلاس‌های شمشیربازی هم از فلوره استفاده می‌شود.

وی افزود: فلوره در مقایسه با شمشیر سابر بیشتر با شمشیر اپه همانندی دارد اما تیغه اپه از فلوره سفت‌تر، محافظ دست آن بزرگ‌تر است و وزن آن سنگین‌تر است.

وی اظهار داشت:مسابقات جهانی و المپیک برای آقایان با استفاده از اسلحه فلوره، اپه و سابر و برای بانوان با اسلحه فلوره انجام می‌شود.

انتهای خبر/وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.