سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 31129
تاریخ انتشار: 1397/08/28 - 11:15:15

شکارچیان کَل وحشی در گُلیل شیروان دستگیر شدند

رییس اداره حفاظت محیط زیست شیروان گفت: محیط‌بانان این شهرستان در منطقه حفاظت شده گلیل و سرانی، موفق به کشف لاشه یک رأس کَل وحشی و دستگیری سه شکارچی غیرمجاز شدند.

حمید فخرانی به ایرنا اظهار داشت: شکاربانان هنگام گشتزنی در منطقه با پی گرفتن صدای شلیک، موفق به دستگیری این شکارچیان شدند که اقدام به شکار یک راس کل وحشی نموده بودند.

وی با اشاره به کشف دو قبضه سلاح گلوله زنی و ساچمه زنی تک لول از متخلفان گفت: به علت سخت گذر بودن منطقه و عدم دسترسی به شکارچیان، ابتدا مأموران اقدام به گرفتن تصویر و فیلم از آنها کردند که پس از فرار آنان به سمت مرز ترکمنستان، آنان را تعقیب و دستگیر کردند.

فخرانی افزود: شکارچیان که از اهالی روستای حاشیه منطقه بودند، پس از تشکیل پرونده با مستندات برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شیروان با اشاره به نزدیکی فصل جفت گیری وحوش، گفت: از عموم علاقه‌مندان به حفظ محیط زیست تقاضا می‌شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف شامل شکار و صید غیرمجاز، تخریب و آلودگی محیط زیست، آتش سوزی، قطع اشجار و... مراتب را به اداره محیط زیست و یا پاسگاه‌های محیط بانی اطلاع دهند.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.