سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 31133
تاریخ انتشار: 1397/08/28 - 11:25:28

بازتاب خبر تودیع معارفه مدیر کل پست استان؛

یاد حرکات رونالدینیو افتادم!

یاد حرکات رونالدینیو افتادم!,

روز شنبه و در جریان مراسم تودیع و معارفه مدرکل پست خراسان شمالی، اتفاق‌های عجیبی پیش آمد که مرور آن، بیشتر به شوخی و مطایبه می‌ماند تا یک رخداد خبری و جدی!

در حالی که همه مراسم تحت تأثیر اعلام نام خالقی به عنوان مدیرکل جدید پست استان بود، به ناگاه و درست موقعی که قرار بود حکم به دست مدیرکل جدید داده شود، اعلام شد که اشتباه شده و خانی، مدیرکل جدید است.

این اتفاق که در ماه‌های گذشته به شکل‌های مختلفی در حال تکرار و تواتر است، چهره استان را مخدوش کرده و می‌کند. همین چند هفته پیش بود که یکی از بخشداران استان در حالی که برای مأموریت کاری در تهران حضور داشت، برکنار شد و برای بخش مرکزی جاجرم سرپرست معرفی شد.

جالب‌تر از خودِ اتفاق‌ها، توجیه‌ها و تفسیرهایی است که برای این گونه اتفاق‌ها بیان می‌شود. روز شنبه و در توجیه اتفاق‌های پیش آمده، بلافاصله گفته شد که اشتباه تایپی باعث این مضحکه شده. این در حالی است که هر کودکی می‌داند که مطلقاً اشتباه تایپی نمی‌تواند دلیل ماجرا بوده باشد. حالا و پس از گذشت یک روز، مدیرعامل شرکت ملی پست، در توضیح اتفاق‌های شنبه، بیانیه‌ای صادر کرده که آن هم جای تأمل و تحمل دارد. در حالی که نعمتی، همه قصیرها را به گردن مسئول حوزه مدیرعامل می‌اندازد، اما باور کردن این مسأله کمی سخت است.

از اشتباه پیش‌آمده عذرخواهی می‌كنم

مدیرعامل شركت ملی پست از اتفاقات عجیب در حین برگزاری مراسم معارفه مدیركل جدید پست استان خراسان شمالی عذرخواهی كرد.

حسین نعمتی در شرح ماجرا چنین گفت: پس از مشورت از بین همكاران شاغل در پست استان دو گزینه معرفی شدند؛ گزینه نخست جناب آقای خالقی، از كاركنان با تجربه و مورد وثوق و گزینه دوم جناب آقای خانی از كاركنان جوان و پویای این شركت بودند. مراحل اخذ استعلام و مصاحبه مدیریتی برای هر دو گزینه انجام پذیرفت و طبق روال با مجمع نمایندگان استان و استاندار محترم نیز مشورت شد. از آنجا كه استاندار محترم گزینه دوم را به دلایلی ارجح دانستند گزینه دوم قطعی و انتخاب شد.

نعمتی افزود: بر اساس نظر استاندار محترم مقرر شد جناب آقای خانی به عنوان گزینه نهایی معرفی شوند و در این ‌باره نظر مساعد مجمع نمایندگان استان نیز اخذ شد اما متاسفانه در اثر سهل‌انگاری حوزه مدیرعامل شرکت ملی پست، حكم گزینه نخست كه از پیش آماده شده بود به استان ارسال شد و موضوع به گونه‌ای رقم خورد كه در شان این شركت نبود.

وی افزود: البته از نماینده اعزامی شركت پست كه وظیفه معارفه مدیركل جدید را به‌عهده داشت انتظار می‌رفت با دقت و درایت بیشتری مراسم را مدیریت كند تا چنین اشتباه غیرقابل پذیرشی پیش‌ نیاید.

نعمتی گفت: به زعم خودم و به عنوان مسئول اصلی این ماجرا از جناب آقای خالقی، سایر همكارانم در استان خراسان شمالی و مردم عزیز آن خطه عذرخواهی می‌كنم و امیدوارم بتوانیم با ارائه خدمات مناسب به شهروندان این اشتباه را جبران كنیم و در این راه از ظرفیت‌های برادر گرانقدر جناب آقای خالقی نیز بهره‌ ببریم.

چرا هیچ مسئولی واکنش نشان نداد؟

مدیر کل صدا و سیمای استان خراسان شمالی روز گذشته در شصت و پنجمین جلسه علنی شورای شهر بجنورد گفت: چرا روز شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل پست هیچ مسئولی نسبت به دروغی که در خصوص اشتباه تایپی نام مدیرکل پست گفته شد واکنش نشان نداد؟

حمید قربانی جم اظهار کرد: با وجود اینکه 30 بنر در سالن نصب شده بود و جمع زیادی حضور داشتند، در اقدامی که توهین به شعور مردم بود بیان شد اشتباه تایپی در نام مدیر کل پست استان رخ داده است و افراد حاضر به جای اعتراض تشویق هم کردند.

وی افزود: باید اشخاصی مثل اعضای شورای شهر فریادشان را بر سر مسببان این وقایع بزنند.

گفت و گو‌های مردم در فضای مجازی

بلافاصله پس از اتفاق‌های شنبه، مردم دست به کار شده و هر کدام نظر خود را نسبت به این اتفاق‌ها بیان کردند. مخاطبان و خوانندگان محترم روزنامه اتفاقیه نیز از طریق فضای مجازی نسبت به این اتفاق‌ها واکنش نشان دادند که تعدادی از این نظرات را با هم می‌خوانیم.

نکته آخر اینکه هدف از نگارش این مطلب و چاپ نظرات مردم این است که مسئولان، کمی بیشتر تأمل کنند و به جای اینکه بخواهند با توجیه‌های عجیب و غریب اتفاق‌های پیش آمده را رفع و رجوع کنند، رک و راست مسایل را با مردم در میان بگذارند که مردم، امین و صاحبان واقعی این کشور و نظام هستند و هیچ چیز مثل راستی نمی‌تواند رابطه دولت و مردم را باکیفیت‌تر کند.

- شرمتان باد که اینگونه با حیثیت یک خانواده بازی می‌کنید!

- واقعا همین طوره! بنده خدا در بین همکاران خودش چگونه کار کند؟ قطعاً موجب طنز وشوخی... در بین مجموعه ایشان ایجاد خواهد شد.

- چرا با احساسات یه انسان به این شکل بازی شود؟

- مدیر‌کلی که عمر مدیریتش کمتر از دو ساعت!

- مردم رو اینا چی فرض کردند؟ چرا دروغ می‌گویند؟ مگه برای انتصاب فقط فامیل طرف رو می‌نویسند و مشخصات شخص، تنها منتهی به فامیل شخص می‌شود؟ گیریم خالقی با خانی هم وزن باشد اما علی اکبر کجا ومحمد کجا؟

- من این آقای خالقی رو اصلاً نمی‌شناسم. واقعاً انصاف هست با شخصیت یه فرد اینطوری بازی بشه؟ چرا دروغ می‌گویند؟ اشتباه تایپی؟ مگه یه روزه و یه ساعته مدیرکل تعیین می‌کنند؟ برای تعیین مدیرکل از جاهای مختلف استعلام می‌گیرند... خداییش بی احترامی به شخصیت آدم‌ها در هر جا و در هر مرامی مذموم است، از جانب هر کسی که می‌خواهد سر بزند. جناب مدیر و معاون وزیر! خیلی این رفتارتون غیراخلاقی وغیرانسانی بود.

-  این آقای خالقی طرفدار هرکسی می‌خواد باشه، زمانی مهم هست که اسم ایشان به عنوان مدیر‌کل معرفی نشود. وقتی معرفی شد، اخلاق و انسانیت حکم می‌کرد بهشون یه فرصت محدود داده می‌شد ولو یک ماه دو ماه. بعد جناب وزیر و معاون وزیر بعد از انقضای این مدت جابه‌جا می‌کردند.

- ایوالله! مدیر عامل پست کیه‌؟ باید تندیس مدیر‌عامل نمونه را به ایشان داد!

- این بیچاره حلال خور نمی‌دونست چی بگه، گفت اشتباه تایپی!

- اینجا ایرانه تعجب نداره! یادتون رفته طرف داشت می‌رفت یه کشور، تو هوا برکنار شد؟

- فیلم رو ببینید چقدر ریلکس با آبروی یک خانواده بازی می‌کنه! بعضی مدیران چه بله قربان گوی خوبی‌اند! اگر این اسکندر ۲ واحد درس مدیریت پاس کرده بود یا کتاب روابط انسانی در سازمان‌ها را گذرانده بود امروز این گونه آبروبَری نمی‌کرد!

- متأسفانه هوای استان بس ناجوانمردانه آلوده هست.

- حقیقت این است که مدیران کل صرف لیاقتشان منصوب نمی‌شوند بلکه بر اساس لابی‌هایشان منصوب می‌شوند. با فوت مرحوم دکترنوربخش وتاجدین خیلی از مدیران منسوب به این مرحومین، دراقصی نقاط کشورنگران شده‌اند.

- اینم در نوع خودش بی نظیر بود ولی چون در کشور ما و به خصوص استان ما اتفاق افتاده مثل خیلی از اتفاقات نادر دیگه طبیعی هست!

- خدا میدونه تا الآن چقدر از مدیران به خاطر اشتباه تایپی مدیر شدن و چه کسانی که باید مدیر می‌شدن نشدن!

- دقیقاً یاد حرکات رونالدینیو، فوتبالیست معروف برزیلی افتادم که به یک بازیکن هم تیمی نگاه می‌کرد ولی به بازیکن دیگر توپ را پاس می‌داد! ممنونیم از مسئولان عزیز که حداقل برای دقایقی باعث انبساط خاطر ملت می‌شوند با این شیرین کاری‌ها و طنازی‌هایشان!

انتهای خبر/اتفاقیه

 

 

 

 

 

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.