سرویس حوادث | کد خبر: 31232
تاریخ انتشار: 1397/09/05 - 10:50:04

محبت دریغ شده مادر، زندگی دختر 15 ساله را تباه کرد

از زمانی که خودم را شناختم تنها کلمه‌ای که از والدینم شنیدم این بود که از برادرت یاد بگیر، ببین چقدر رفتارش خوبه، ولی تو چی ...
محبت دریغ شده مادر، زندگی دختر 15 ساله را تباه کرد,

من مهسا 15 ساله هستم، تنها دختر خانواده و یک برادر کوچک‌تر از خودم دارم. از زمانی که خودم را شناختم مادرم به محض کوچک‌ترین اشتباه از سوی من، رفتار برادرم را مطرح و مدام مرا تحقیر و سرزنش می‌کرد. در خانواده ما دختر جایگاهی نداشت. اگر برادرم رفتار اشتباهی می‌کرد مهم نبود و از نظر والدینم به خصوص مادرم او پسر است و من دختر.

روزهای عمرم یکی پس از دیگری سپری می‌شد مادرم هیچ رفتار محبت آمیزی با من نداشت و من روز به روز گوشه گیر و تنها می‌شدم. از نظر مالی در وضعیت مناسبی بودیم تا اینکه به اصرار من، پدرم برایم گوشی تلفن همراه خرید. تنها دلخوشی ام همین گوشی بود. در یکی از روزها گوشی‌ام به صدا درآمد جواب دادم پسری آن سوی خط بود من که گویا منتظر این بودم که کسی با من صحبت کند با اولین تماس آن پسر با او دوست شدم. رضا آنقدر حرف‌های قشنگ می‌زد که من احساس می‌کردم تنها کسی که می‌تواند خوشبختم کند رضا است.

چند ماهی از این رابطه گذشت رضا به من پیشنهاد داد که برای دیدن همدیگر با ماشین به خارج از شهر برویم. من که بعد از 15 سال زندگی تازه طعم محبت را چشیده بودم بدون فکر، با رضا به خارج از شهر رفتیم. رضا مرا به باغی در حاشیه شهر برد و آنجا بود که تمام زندگیم تباه شد. هر چه به رضا التماس کردم ولی دیگر خبری از آن کسی که من در کنارش آرام بودم نبود.

ساعت 8 شب رضا مرا به شهر رساند. به منزل آمدم کسی در منزل نبود به اتاقم رفتم تا صبح فقط اشک ریختم. به رضا زنگ زدم اما گوشی رضا خاموش بود. چند روزی گذشت اما خبری از رضا نبود. من تنهاتر شده بودم مادرم حتی با دیدن حال من نپرسید که چی شده است. مادرم فقط به فکر برادرم بود.

الان که چند ماهی از ماجرا می‌گذرد رفتارم روز به روز بدتر می‌شود با کوچک‌ترین بحثی در خانه دعوا به راه می‌اندازم. چند باری تصمیم به خودکشی گرفته‌ام. زندگی من تباه شده و من تنها دلیل تباهی زندگیم را مادرم و رفتارهایش می‌دانم چرا که اگر مادرم تنها اندکی از محبت و زمانی را که برای بودن با برادرم گذاشت، برای من صرف می‌کرد الان مهسا کسی نبود که در اوج نوجوانی زندگیش به جهنم تبدیل شود که هر روز آرزوی مرگ کند.

و اما کارشناس دایره مشاوره و مددکاری کلانتری 12 شهرستان بجنورد در این باره می‌گوید:

یکی از عواملی که مهسا را در حیطه رابطه با جنس مخالف قرار داد عدم تأمین نیازهای عاطفی و توجه به وی از سوی خانواده به خصوص مادر بوده است. تبعیض قائل شدن بین فرزند دختر و پسر از سوی والدین، تحقیر و سرزنش مهسا از سوی مادر از عوامل دیگر بروز این مشکل است.

یکی از اصولی که در تربیت فرزند مهم است ابراز محبت و تأمین نیازهای عاطفی فرزند است. والدین عزیز ویژگی‌های رفتاری و اخلاقی فرزند خود را شناخته و در طول روز زمانی را برای بودن و صحبت کردن با فرزند در نظر بگیرید. به فرزندان خود احترام بگذارید. با فرزندان خود دوست و صمیمی باشید تا آنها شما را پناهگاه خود تلقی کنند و در صورت بروز مشکل با شما مشورت کنند. به تغییرات خلقی و رفتاری فرزند خود اهمیت داده و علت تغییرات را بیابید.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.