سرویس اقتصادی | کد خبر: 31277
تاریخ انتشار: 1397/09/10 - 09:22:51

20 تن گوشت منجمد قرمز در بازار بجنورد توزیع می‌شود

سرپرست تنظیم بازار سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی از آغاز توزیع 20 تن گوشت منجمد قرمز خبر داد .
20 تن گوشت منجمد قرمز در بازار بجنورد توزیع می‌شود,

احمد پورکاظم در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: با توجه به آمار و اطلاعات میزان گوشت قرمز تولیدی در کشتارگاه‌های استان به طور متوسط روزانه بیش از 8 تن گوشت قرمز گرم روانه بازار مصرف استان می‌شود .

پورکاظم افزود: با توجه به افزایش قیمت محصولات پروتئینی کارگروه تنظیم بازار اقدام به جذب و تزریق گوشت پیش سرد گوسفندی وارداتی به میزان 57 تن و گوشت قرمز منجمد گوساله به میزان 403 تن کرده است که این میزان در مجموع محصولات پروتئینی مصرف شده در استان قریب به 20 درصد کل گوشت قرمز مصرف شده در استان بوده است.

وی گفت: روند جذب و توزیع گوشت قرمز منجمد نسبت به شش ماهه اول سرعت بیشتری به خود گرفته است و کارگروه تنظیم بازار تلاش خود را برای تأمین گوشت مورد نیاز بازار انجام می‌دهد.

وی همچنین از مصوبه جدید کارگروه تنظیم بازار استان خبر داد و افزود: بر اساس مصوبه بیست و چهارمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان در روز چهارشنبه مورخه 7 آذرماه 20 تن گوشت منجمد در سطح شهرستان‌های استان جهت مصرف خانوار توزیع خواهد شد .

وی همچنین در خصوص جذب و تأمین محصولات پروتئینی استان افزود: در ادامه برنامه‌ریزی‌های تأمین و جذب گوشت منجمد به استان مباشرین استان در روزهای آتی اقدام به جذب و انتقال 75 تن گوشت منجمد به استان خواهند کرد.

سرپرست تنظیم بازار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تصریح کرد : توزیع گوشت تنظیم بازار در واحدهای منتخب در سطح شهرستان‌ها و با نظارت و استقرار بازرسان سازمان صنعت معدن و تجارت انجام می‌شود.

وی در خصوص قیمت مصوب گوشت قرمز منجمد گوساله در بازار افزود: قیمت هر کیلوگرم ران گوشت قرمز منجمد گوساله 29 هزار و 500 تومان و قیمت هر کیلوگرم سردست گوساله 28 هزار و 500 تومان است.

پورکاظم سهم شهرستان بجنورد از توزیع گوشت قرمز منجمد گوساله در این مرحله نزدیک به هشت تن عنوان کرد که در سطح فروشگاه‌های شهر بجنورد توزیع می‌شود.

انتهای خبر/آقایی

گروه خبر/آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.