سرویس اجتماعی | کد خبر: 31606
تاریخ انتشار: 1397/10/17 - 10:42:47

ضرب‌الاجل فرماندار اسفراین در پی دستور استاندار:

تهیه لیست و برچیده شدن بساط بخاری‌های نفتی در مدارس عشایری و روستایی

تهیه لیست و برچیده شدن بساط بخاری‌های نفتی در مدارس عشایری و روستایی,

فرماندار اسفراین به دستور استاندار مبنی بر جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارس سطح استان، ضمن دستور ضرب الاجل برای تهیه لیست مدارس روستایی و عشایری دارای بخاری نفتی اعلام کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی مدیران باید توجه به توسعه زیرساخت‌ها از جمله استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی در مدارس اولویت سازمان نوسازی و آموزش و پرورش باشد و در این راستا استاندار، دستور تأمین اعتبار لازم را صادر نموده است تا کار هرچه سریع‌تر انجام شود.

طاهر رستمی یادآور شد: مدیران باید با بهره گیری از این اعتبار سریعاً نسبت به استانداردسازی مدارس به خصوص در زمینه گرمایشی اقدام کنند و برای این منظور شرکت گاز تا پایان هفته نسبت به علمک گذاری مدارس فاقد انشعاب اقدام نماید.

رستمی بر لزوم توجه به سلامت و امنیت دانش‌آموزان از سوی مدارس تأکید کرد و گفت: اولویت برچیده شدن بخاری‌های نفتی در مدارس شهرستان در ابتدا به مدارس روستایی در دورافتاده‌ترین نقطه شهرستان داده می‌شود.

فرماندار اسفراین تأکید کرد: بخشداران و ادارات ضمن تهیه لیست هماهنگ به منظور انجام سریع‌تر فرآیند کار با تیم نظارتی و نمایندگان معرفی شده از سوی فرمانداری، گاز، برق و آموزش و پرورش هماهنگی و همکاری لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: برای این منظور هر دستگاه مرتبط، یک نفر نماینده تام‌الاختیار خود را تا فردا به این فرمانداری اعلام نماید.

طاهر رستمی همچنین بر لزوم معرفی و اعلام دقیق محله‌های عشایری از سوی امور عشایری با هماهنگی بخشداران به فرمانداری تأکید کرد.

فرماندار اسفراین با تعریف سرانه برق‌رسانی برای هر خانوار در روستا دستورات لازم به منظور بررسی مدارس فاقد شبکه برق‌رسانی را صادر کرد.

وی در خصوص برق‌رسانی به روستاهای فاقد برق خاطرنشان کرد: طبق لیست احصاء شده از روستاها و آبادی‌های دارای کد آبادی با حضور نماینده شرکت برق و بخشداری‌ها بازدید شود و سریعاً نتیجه بازدید به فرمانداری و شرکت برق استان به منظور برآورد اعتبارات و اجرای اقدامات بعدی اعلام گردد.

رستمی همچنین در خصوص تأمین برق شهرک روستای الست نیز دستور داد: تا دو هفته آینده اداره برق نسبت به تأمین برق با همکاری بخشداری و دهیاری اقدام کند و برای شهرک روستاهای بام و زاری نیز از طریق شرکت برق استان پیگیری‌های لازم انجام شود.

انتهای خبر/عباسی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.