سرویس اجتماعی | کد خبر: 31619
تاریخ انتشار: 1397/10/18 - 09:59:40

افزایش تعداد اسلحه شکاری غیرمجاز در دست مردم

فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست خراسان شمالی از افزایش شمار اسلحه غیرمجاز شکاری در دست مردم و افزایش تخلف با سلاح‌های مجاز انتقاد کرد و گفت: تعداد آن در سال‌های اخیر بیشتر شده است.
افزایش تعداد اسلحه شکاری غیرمجاز در دست مردم,

جعفر علی پور با بیان اینکه باید راهکاری برای کاهش تعداد اسلحه اتخاذ شود اظهار کرد: از مراجع صدور مجوز برای سلاح انتظار می‌رود راهکاری اتخاذ کنند تا تعداد آن در دست مردم کاهش یابد و برای جمع آوری بخشی از سلاح‌های مجاز و سلاح‌های غیر مجاز اقدام شود.

وی به ایرنا گفت: پیش از این بر اساس قانون هر فرد در کشور می‌توانست چند قبضه اسلحه اعم از سلاح شکاری، گلوله زنی و یا سلاح تخفیف داشته باشد که این رقم در سال‌های اخیر به 2 سلاح کاهش یافته است.

علی پور با بیان اینکه محیط زیست و وضعیت وحوش استان ظرفیت این میزان سلاح در دست مردم را ندارد خاطرنشان کرد: 2 قبضه سلاح برای هر فرد، رقم زیادی است و باید شمار سلاح مجاز برای فرد به یک سلاح کاهش یابد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست خراسان شمالی تأکید کرد: باید در دادن مجوز سلاح، دقت بیشتری در سن افراد لحاظ شود و شرایط سنی در این زمینه بازنگری شود.

وی با بیان اینکه صدور جواز سلاح باید بر اساس توجه به نیاز افراد باشد افزود: اکنون هر فرد از عشایر و چوپان که بعضاً نیاز به سلاح دارند تا ساکنان شهر می‌توانند این وسیله شکاری را داشته باشند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست خراسان شمالی گفت: برای جلوگیری از تخلفات، باید مجوز حمل سلاح به استان سکونت افراد محدود شود.

وی تصریح کرد: اکنون شاهد حضور شکارچیان از سایر استان‌ها در خراسان شمالی هستیم که البته تخلف شکارچیان غیربومی به مرتب سخت‌تر از شکارچیان غیربومی است.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.