سرویس اقتصادی | کد خبر: 31621
تاریخ انتشار: 1397/10/18 - 10:20:33

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی خبر داد:

جذب ۷۵ درصدی تسهیلات اشتغال‌زایی بانک‌ها

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی از جذب ۷۵ درصدی تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی توسط این نهاد خبر داد.
جذب ۷۵ درصدی تسهیلات اشتغال‌زایی بانک‌ها,

مجید الهی راد، بابیان اینکه طی ۹ ماهه امسال ۷۵ درصد از اعتبارات بانک‌های عامل اختصاص‌یافته به مددجویان تحت حمایت این نهاد جذب‌شده است، گفت: از این رقم ۳۰ میلیارد تومان در قالب اعتبارات بانکی از محل بند د تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۷ به توسعه اشتغال مددجویان خراسان شمالی اختصاص یافت که ۲۸ میلیارد تومان آن به بانک‌ها ابلاغ و تاکنون ۲۰ میلیارد و ۴۸۰ میلیون تومان آن جذب‌شده است.

وی بابیان اینکه وام‌های اشتغال از محل منابع بانکی در چهار زمینه توان‌افزایی، خودکفایی، کارآفرینی و وام مجدد به مددجویان پرداخت می‌شود، افزود: سهم عمده این وام‌ها متعلق به سرفصل خودکفایی و با سقف ۵۰ میلیون تومان است.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با یادآوری اینکه طی امسال ۱۴ میلیارد تومان نیز از منابع داخلی امداد به امر اشتغال مددجویان تحت حمایت در استان اختصاص داده‌شده، اظهار کرد: تاکنون ۲۲۸ طرح اشتغال بااعتبار چهار میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان از این محل ایجادشده است.

الهی راد بابیان اینکه درمجموع طی ۹ ماهه امسال ۲۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت‌شده است افزود: این میزان تسهیلات برای اجرای هزار و ۲۷۰ طرح به افراد متقاضی پرداخت‌شده است.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.