سرویس ورزشی | کد خبر: 31624
تاریخ انتشار: 1397/10/18 - 10:46:22

رئیس هیأت ورزش‌های همگانی شیروان مطرح کرد؛

اعتبار؛ به هیأت شهرستان‌ها نمی‌رسد

 اعتبار؛ به هیأت شهرستان‌ها نمی‌رسد,

هیأت ورزش‌های همگانی در شهرستان‌های استان توانسته با معرفی کمیته‌های متعدد مردم را بیشتر به سمت‌وسوی ورزش بکشاند. ورزش‌های جدیدی که در شیروان به‌ عنوان تنها شهرستان، راه‌اندازی شده و در این امر پیشرو هستند یا ورزش‌هایی که همگانی است و عموم مردم سالها است که اعتماد کرده‌اند و در برنامه‌های هیأت حضور می‌یابند اما آنچه برجسته‌تر از برنامه‌ها چشم‌نوازی می‌کند حساب خالی هیأت است که برگزاری برنامه‌ها و همایش‌های متعدد بدون اختصاص اعتباری از سوی هیأت استان تأمین‌شده است.

هیأت ورزش‌های همگانی شیروان در سال 95 عنوان برترین را به خود اختصاص داده است و در سال 96 حتی ریالی به حسابش واریز نشده و تمامی برنامه‌ها را یک‌تنه به دوش می‌کشد.

مجرد رئیس هیات ورزش‌های همگانی شیروان معتقد است: این هیأت توانسته به رسالت مهم خود که همگانی کردن ورزش و ایجاد شادی و نشاط در بین عموم است دست پیدا کند.

مجرد هیات همگانی شیروان را از فعال‌ترین هیأت های ورزشی عنوان کرد و گفت: مادر خانواده حساس‌ترین فرد در خانواده است که در رشد و تربیت فرزندان نقش کلیدی دارد، با به چالش کشیدن بانوان خصوصاً مادران به ورزش در قالب همایش و جشنواره‌های متعدد سعی کرده‌ایم به رسالت خود که ایجاد شادی و نشاط در بین بانوان است دست پیدا کنیم تا ساعاتی فارغ از خانه و خانواده لحظات مسرت بخشی را داشته باشند.

وی بابیان اینکه تعداد مربیان فعال هیأت شهرستان شیروان 25 نفر است تصریح کرد: تعداد مربیان این شهرستان بیش از این تعداد است که فعالین این رشته ورزشی به 25 نفر می‌رسند و در تمامی جشنواره و مسابقات حضور دارند.

به گفته وی هماهنگ‌سازی مربیان، جذب مربیان و انسجام آنها از مهم‌ترین اقدامات هیأت شهرستان به شمار می‌رود.

افزایش اعتماد به هیأت شهرستان

وی با اشاره به استقبال بیشتر بانوان شیروانی از برنامه‌های هیأت ورزش‌های همگانی این شهرستان تصریح کرد: استقبال بانوان به نسبت سال‌های گذشته بیشتر شده است، پیش‌ازاین بسیاری از بانوان به خاطر مسائل مختلف فعال نبودند اما طی سال‌های اخیر دیدگاه‌ها متفاوت شده است در همایش و جشنواره‌های متعدد شاهد حضور آقایان و بانوان بسیاری از شهرستان‌ها هستیم، اعتماد به هیأت بیشتر شده است.

فعالیت بیش از دو هزار ورزشکار همگانی در شیروان

وی بابیان این مطلب که هر کمیته جداگانه فعال‌شده است افزود: بیش از 2 هزار ورزشکار سازمان ‌یافته داریم که در قالب کمیته‌های متعدد به ورزش می‌پردازند، ضمن اینکه برای افزایش تعداد ورزشکاران برای حضور بیشتر بانوان در جشنواره و همایشات عموماً شرایطی را برقرار کرده‌ایم که رایگان باشد و حس اعتماد و امنیت ورزشکاران سبب حضور مجدد آنها در همایش و جشنواره‌های متعدد می‌شود.

وی بابیان این مطلب که هیأت ورزش‌های همگانی شیروان در سال 95 به‌عنوان برترین و فعال‌ترین هیات معرفی‌شده است افزود: هیأت همگانی شیروان در سال گذشته اعتباری دریافت نکرد به‌رغم فعالیت‌های بسیاری که دارد، جشنواره و همایشات متعددی برگزارشده که عموماً رایگان پیگیری می‌شود.

وی مهم‌ترین دغدغه هیأت را مسائل مالی عنوان کرد و افزود: دغدغه هیأت مشکلات مالی است اگر بتوانیم اعتبارات بیشتری جذب کنیم برنامه‌های ورزشی و جشنواره‌ها نیز پربارتر می‌شود.

وی به ظرفیت بانوان نیز اشاره کرد و افزود: بانوان شیروانی پتانسیل بالایی دارند و عموماً در برخی رشته‌ها مقام آوران بسیاری داریم، اختصاص بودجه و امکانات از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند به پیشرفت این ورزش کمک کند.

وی بابیان این مطلب که شیروان تنها شهرستانی است که مجهز به پارک بانوان شده و برای برگزاری برنامه‌های متعدد از این فضا و امکانات آن استفاده می‌شود اظهار کرد: امسال با حمایت شهردار شیروان پارک بانوان در این شهرستان برای نخستین بار افتتاح شد و خوشبختانه این مکان سبب شده برنامه‌های متعدد در این فضا برگزار شود حتی خانواده‌هایی که تعصب داشتند و مانع از حضور خانواده‌هایشان در باشگاه‌ها می‌شدند نیز اعتماد کرده اند و در این پارک حضور می‌یابند.

وی این هیأت را بی حاشیه‌ترین هیأت ورزشی استان می‌داند که تنها به فعالیت‌هایشان و گرایش بانوان به ورزش فکوس کرده و از حاشیه‌ها به دور هستند.

وی به کمیته‌های فعال این هیأت نیز اشاره کرد و افزود: برخی رشته‌های ورزشی در شیروان راه‌اندازی شده به‌طوری‌که در سایر شهرستان‌ها شاهد راه‌اندازی آن نیستیم، مربیان این شهرستان مسلط به علم روز ورزش و دائم در کلاس‌های ارتقاء نیز حضور می‌یابند و توانسته‌اند حرفی برای گفتن داشته باشند.

به گفته وی کمیته جامپینگ فیتنس، جیمستیک، کانگو جامپ، فیوژن فیتنس، از رشته‌های جدید این شهرستان به شمار می‌روند، همچنین کمیته آمادگی جسمانی و ایروبیک، پیلاتس، ورزش بزرگ‌سالان، کودکان، لیوان چینی، بازی‌های فردی و نمایشی، بازی‌های فکری، ورزش در آب، ورزش زنان باردار، کار با دستگاه، یوگا، آتش‌نشانان، گردشگری، ورزش صبحگاهی، کمیته پیاده‌روی و کوه‌پیمایی، پرواز بادبادک‌ها، کمیته نهادها و سازمان‌ها، فریز بی، پرثوآ، دوچرخه‌سواری و ... از مهم‌ترین کمیته‌های فعال این هیات به شمار می‌روند.

وی ضمن تأکید بر این مطلب که اعضای تمامی کمیته‌ها رایگان فعالیت می‌کنند اظهار کرد: اختصاص اعتبار به شهرستان‌های پرکاری نظیر شیروان می‌تواند زمینه را برای قدردانی از فعالان رشته‌های متعدد فراهم کند.

به گفته وی هیات تقویم سالانه دارد و مطابق برنامه‌ریزی به‌عمل‌آمده فعالیت‌ها و برنامه‌های خود را پیگیری می‌کند و هم‌اکنون نیز به اهداف خود نزدیک شده‌اند و در تمامی مراسم و جشنواره‌ها شرکت کرده‌اند، هدف شاداب سازی جامعه در بخش بانوان است تا در شرایط نامناسب اقتصادی و روحی فضای شادی را برای بانوان رقم بزنیم و خاطره خوشی برایشان باشیم.

وی تأکید کرد: عمده برنامه‌های این هیأت در مناطق محروم برگزار می‌شود تا ورزشکاران علاقه‌مند و با پتانسیل حواشی شهر و مناطق محروم نیز بتوانند در این برنامه‌های مهیج شرکت کنند.

وی در پایان نیز از زحمات مدیرکل ورزش و جوانان و رئیس هیأت ورزش‌های همگانی خراسان شمالی به خاطر حمایت از ورزش همگانی این شهرستان تقدیر کرد.

انتهای خبر/ وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.