سرویس اجتماعی | کد خبر: 31629
تاریخ انتشار: 1397/10/19 - 09:52:00

گازگرفتگی در استان 57 درصد کاهش یافت

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی گفت: 6 نفر در 9 ماه سال جاری به علت استنشاق گاز منواکسید کربن در منزل جان باختند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 57 درصد کاهش دارد.
گازگرفتگی در استان 57 درصد کاهش یافت,

بابک سلحشور به ایرنا اظهار کرد: قاتل خاموش از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه پنج نفر مرد و یک نفر زن را به کام مرگ کشانده است.

وی افزود: در مدت مشابه پارسال 14 نفر شامل 12 مرد و دو نفر زن با گاز منو اکسیدکربن فوت شده بودند.

وی اظهار کرد: اکنون با تجهیزات موجود، تشخیص مسمومیت با گاز منواکسید کربن به روش اسپکتروفوتو متری و در کمتر از یک ساعت انجام شده و نتیجه به دستگاه قضایی اعلام می‌شود.

دکتر سلحشور افزود: با وجود کاهش آمار متوفیات ناشی از گازگرفتگی با منو اکسیدکربن، باز هم رعایت نکات ایمنی در نصب و بکارگیری وسایل گرمایشی استاندارد تأکید می‌شود زیرا که هنوز ماه‌های سرد استفاده از وسایل گرمازا وجود دارد.

وی اظهار کرد: اگر فردی در اثر ابتلا به مسمومیت با گاز مونو اکسیدکربن جان خود را از دست ندهد ممکن است دچار نواقص عصبی و روانی پیشرفته نظیر فلج عضوی یا اختلال قوای مغزی شود، مسمومیت شدید با این گاز می‌تواند کشنده باشد.

متخصص پزشکی قانونی و مسمومیت‌ها گفت: در برخورد با مسمومیت‌ها باید سریع آنها را از محیط خارج کنید و به سرعت با اورژانس تماس گرفته و علائم حیاتی فرد نیز باید کنترل شود و از باز بودن راه‌های هوایی مصدوم اطمینان حاصل کنید.

وی با بیان اینکه اینگونه مرگ قابل پیشگیری است اظهار کرد: شهروندان باید نکات ایمنی را بیشتر مدنظر داشته باشند و همچنین نسبت به وسایل گازسوز خود اطمینان حاصل کنند.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.