سرویس اجتماعی | کد خبر: 31643
تاریخ انتشار: 1397/10/22 - 10:03:33

746 میلیارد ریال وام به عشایر خراسان شمالی پرداخت شد

مدیرکل امور عشایری خراسان شمالی گفت: 746 میلیارد ریال تسهیلات از منابع مختلف به خانوارهای عشایری پرداخت ‌شده است که قبل از انقلاب عشایر از منابع دولتی بهره‌ای نداشتند.
746 میلیارد ریال وام به عشایر خراسان شمالی پرداخت شد,

محمدرضا قلی پور به ایرنا اظهار داشت: از ابتدا تا سال 90، 83 میلیارد ریال تسهیلات از منابع مختلف به خانوارهای عشایری این استان پرداخت‌شده است.

وی افزود: از سال 90 تاکنون نیز 663 میلیارد ریال تسهیلات به این خانوارها داده شده است.

وی گفت: از محل اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز چهار هزار و 903 تخته چادر به خانوارهای عشایری اهدا شده است.

وی اظهار داشت: در این مدت 427 هزار نهاده‌های دامی بین عشایری این استان توزیع شده است.

وی گفت: ایجاد و انبار سوله 500 تنی، ساخت، نگهداری، مرمت، شن‌ریزی و تسطیح راه‌های عشایری در ییلاق و قشلاق پنج هزار و 230 کیلومتر، ساخت آب‌نما و دیوار گابیونی پنج هزار و 650 متر مکعب، ساخت منابع ذخیره آب بتنی 87 باب، بهسازی چشمه‌ها 107 چشمه، ساخت بندهای خاکی هشت مورد، پروژه ملی سد خاکی میاندشت اسفراین با اعتباری افزون بر 250 میلیارد ریال یک مورد، مطالعه و آماده‌سازی و زیرسازی سایت اسکان دو مورد ازجمله اقدامات این اداره در این سال‌ها بوده است.

ایجاد شرکت تعاونی عشایری پنج مورد، ایجاد صندوق خرد زنان عشایر شهرستان 18 مورد، ایجاد شرکت تعاونی صنایع‌دستی زنان عشایر سه مورد، برگزاری کلاس‌های آموزشی برای 11 هزار و 580 نفر از خانوارهای عشایری از دیگر خدمات این اداره کل بوده است.

وی ویزیت و درمان رایگان 10 هزار نفر از خانوارهای عشایری، توزیع نوشت‌افزار و لباس سه هزار مورد، خرید تانکرهای ثابت و سیار 623 دستگاه نیز از خدمات دولت برای خانوارهای عشایری در این سال‌ها بوده است.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.