سرویس اجتماعی | کد خبر: 31688
تاریخ انتشار: 1397/10/26 - 10:18:56

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی:

بیشتر مسمومیت‌های ناشی از استفاده قرص برنج در رده سنی جوانان است

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی گفت: بیشترین مسمومیت‌ها به وسیله قرص برنج در رده سنی جوانان است.
بیشتر مسمومیت‌های ناشی از استفاده قرص برنج در رده سنی جوانان است,

بابک سلحشور با اشاره به اینکه متأسفانه مسمومیت با قرص برنج بیشتر به قصد خودکشی بوده است، بیان کرد: مکانیسم دقیق بروز اثرات سمی فسفید آلومینیوم (قرص برنج) در انسان شناخته نشده است و تاکنون هیچ پادزهر اختصاصی در درمان این مسمومیت یافت نشده است.

سلحشور به ایسنا ادامه داد: از داروها و مواد مختلفی در درمان اینگونه مسمومیت‌ها استفاده می‌شود اما هیچکدام از درمان‌ها به صورت مؤثر از مرگ و میر بالای مسمومیت با قرص برنج جلوگیری نکرده است.

به گفته وی معمولاً پس از استفاده خوراکی این قرص بین 15 تا 30 دقیقه علائم اولیه مسمومیت ظاهر می‌شود و ممکن است مرگ در کمتر از شش ساعت اتفاق بیفتد.

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی اظهار کرد: شایع‌ترین علامت‌های مسمومیت با قرص برنج عبارت است از بی اشتهایی، تهوع، استفراغ، سوزش سردل، سرگیجه، افت شدید فشار خون، درد شکم و ضعف و بی حالی که با گذشت زمان به صورت اختلال در ریتم قلبی، کاهش برون ده قلبی، اختلالات ریوی، آسیب کلیوی، تشنج دیده می‌شود.

سلحشور افزود: مسمومیت با قرص برنج تقریباً تمام سیستم‌ها و دستگاه‌های مختلف بدن انسان از جمله سیستم قلبی و عروقی، کبد و کلیه را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

به گفته این مقام مسئول متأسفانه بیمار مسموم تا مراحل آخر هوشیاری خود را از دست نمی‌دهد و شرایط وخیم‌تر شدن وضعیت خود را درک می‌کند.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.