سرویس سیاسی | کد خبر: 31696
تاریخ انتشار: 1397/10/29 - 09:20:45

اختلاف نظر استانداران ادوار خراسان شمالی پیرامون سند توسعه استان:

پرویزی: کشور آمادگی اجرای سند توسعه را ندارد/شجاعی: سند توسعه، تابلوی مدیران است/صالحی: سند توسعه؛ نیازمند کارشناسی جامع‌تر

استاندار خراسان شمالی درباره سند توسعه استان گفت: سند توسعه استان تابلوی مدیران است و بازده اقدامات انجام شده در سطح استان به مراتب افزایش خواهد یافت.
پرویزی: کشور آمادگی اجرای سند توسعه را ندارد/شجاعی: سند توسعه، تابلوی مدیران است/صالحی: سند توسعه؛ نیازمند کارشناسی جامع‌تر,

محمدعلی شجاعی در نشست خبری استانداران ادوار این خراسان شمالی در پاسخ به سؤال خبرنگار اتفاقیه پیرامون سند توسعه استان اظهار کرد: هیچ یک از مدیران در انجام کارهای خود کوتاهی نمی‌کنند اما از آنجایی که راه مشخص نیست، مردم نمی‌توانند نتایج را ببینند و اگر سند نباشد کارها به یکدیگر متصل نمی‌شوند. پیش نویس سند توسعه استان آماده شده و تا فروردین ماه نیز عملیاتی می‌شود.

وی با اشاره به اعطای 57 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به شهرستان راز و جرگلان عنوان کرد: از آنجایی که یکی از پتانسیل‌های قوی در این شهرستان نوغانداری است بنابراین انتظار می‌رود که حدود 50 میلیارد تومان از رقم مذکور در این حوزه اختصاص داده شود اما رقم اختصاص یافته بسیار اندک است.

وی ادامه داد: مبلغی که در این شهرستان برای نوغانداری هزینه شده حدود سه درصد این تسهیلات است و در ذیل بخش سایر تخصیص‌های اشتغال‌زایی جای دارد.

استاندار خراسان شمالی تأکید کرد: سند توسعه نشان می‌دهد که در کدام بخش هزینه شود و این سند در این استان در حال آماده شدن است و یک ریال نیز برای تهیه آن هزینه نشده است.

وی در رابطه با اجرای طرح توسعه پتروشیمی مجتمع خراسان نیز اظهار کرد: طی نشستی که رئیس جمهور داشتیم این مورد به دکتر روحانی منتقل شد و اعلام شد که مردم خراسان شمالی توقع دارند تا این طرح اجرایی شود.

شجاعی ادامه داد: قرار بر این شد تا مکاتبه‌ای در این خصوص با وی انجام و تکلیف این موضوع روشن شود.

 صدور مجوزهای بی‌نام برای سرمایه گذاری

نماینده عالی دولت در استان گفت: برای تسهیل امر سرمایه گذاری، مجوزهای بی نام در شهرستان‌های استان و بر اساس قابلیت‌های مناطق مختلف صادر می‌شود.

شجاعی اظهار کرد: صدور مجوزهای بی نام، بر اساس سند توسعه استان با برش‌های شهرستانی و بر مبنای پتانسیل‌های اقتصادی صادر می‌شود.

اگر 5 استاندار دیگر هم بیاید سند توسعه آماده نخواهد شد

علی اکبر پرویزی، استاندار سابق خراسان شمالی نیز درباره سند توسعه استان گفت: کشور آمادگی اجرای سند توسعه را ندارد و اگر 5 استاندار دیگر هم بیایند، سند توسعه استان اجرایی نخواهد شد.

وی اظهار کرد: در زمان بنده سند توسعه استان تدوین و به هر شهرستان ابلاغ شده بود اما نمی‌دانم چرا باید این سند دوباره نوشته شود. بنده این سند را روز شنبه به استاندار تحویل می‌دهم.

 ضرورت افزوده شدن نظرات کارشناسی روز به سند توسعه

محمدرضا صالحی، استاندار اسبق خراسان شمالی نیز در این باره گفت: با گذشت زمان، سند توسعه استان نیازمند تکمیل و بررسی کارشناسی جامع‌تر است.

وی اظهار کرد: از استاندار درخواست دارم تا برای تهیه نقشه راه جامع‌تر، نسبت به تکمیل جامع‌تر این سند اقدامات لازم را مبذول کند.

صالحی درباره طرح GTTP پتروشیمی نیز گفت: این طرح از ابتدا قابلیت اجرا در خراسان شمالی را نداشت و قرار بود تا طرح توسعه پتروشیمی یا فاز دو آن راه‌اندازی شود اما اینچنین نشد و وارد مسیرهای انحرافی شد.

وی افزود: سال 94 که بنده دبیر کاروان امید در خراسان شمالی بودم این طرح کلنگ زنی شد اما به نتیجه نرسید.

وی ادامه داد: بنده در زمان تصدی بر استانداری خراسان شمالی به آقایان گفتم که اگر این طرح را اشتباه کلید زده‌اید، از مردم عذرخواهی کنیم و جلوی اجرای این طرح را بگیریم. نگذاریم دیر شود و با غنیمت شمردن فرصت طرح‌ها تکمیلی و یا فاز دو را کلید زنی کنیم.

صالحی عنوان کرد: در زمان استانداری بنده تکریم و احترام به دولت قبل و استانداران سابق به طور مداوم وجود داشته است. این جلسات نیز برای پیشرفت این استان برگزار می‌شود و همه ما با این نیت به این جلسه آمده‌ایم. امیدوارم جلسات این چنینی تداوم داشته و به توسعه استانمان کمک کند.

در این جلسه 7 استاندار خراسان شمالی حضور داشتند و به موضوعات مختلفی پرداخته شد. روزنامه اتفاقیه در روزهای آتی به بحث‌های مطروحه رسیدگی کرده و نتیجه را خدمت مخاطبان گرانقدر تقدیم می‌کند.

انتهای خبر/ یزدان پناه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.