سرویس سیاسی | کد خبر: 31713
تاریخ انتشار: 1397/10/30 - 11:43:30

در نشست استاندار با اصولگرایان استان مطرح شد؛

لزوم مطالبه گری مردم، ضرورت عملیاتی کردن برنامه‌ها، تغییر نگاه مالکیتی مدیران نسبت به جایگاه خود

استاندار خراسان شمالی گفت: امروزه ضعف شدید کشور و استان در اجرا و عملیاتی کردن برنامه‌ها است که باید تلاش کنیم تا برنامه‌ها عملیاتی شود.
لزوم مطالبه گری مردم، ضرورت عملیاتی کردن برنامه‌ها، تغییر نگاه مالکیتی مدیران نسبت به جایگاه خود,

محمدعلی شجاعی روز گذشته در نشست با اصولگرايان استان با بیان اینکه این استان ظرفیت و برخورداری‌های زیادی دارد که این پتانسیل‌ها بر هیچ کسی پوشیده نیست و خراسان‌شمالی شایستگی وضعیتی بهتر از اوضاع کنونی را دارد، عنوان کرد: باید قبول کنیم که تاکنون برنامه عملیاتی برای استان نداشته‌ایم و از این ظرفیت‌ها به درستی استفاده و مدیریت نشده است.

وی با اشاره به اینکه به عقیده من باید توسعه متوازن و همه جانبه استان طبق سند توسعه اجرایی شود، بیان کرد: اگر مبنای کار و امور در توسعه استان با برنامه‌ریزی و سند عملیاتی باشد می‌توانیم نگاه امیدوارانه به آینده استان داشته باشیم.

وی  در ادامه گفت: هدف از ارائه و در دسترس قرار دادن سند توسعه برای عموم مردم استفاده از نظرات و پیشنهادات تمام اقشار است تا نواقص و کارهای غیرکارشناسی در سند برچیده و رفع شود و سندی قابل اجرا و بدون هیچ کم و کاستی برای توسعه استان داشته باشیم.

استاندار خراسان شمالی در توضیح علت نداشته های استان بیان کرد: نداشته های استان دو علت دارد؛ اول اینکه متأسفانه مردم و گروه‌های استان مطالبه‌گر نیستند در حالی که باید این نگاه مطالبه گرانه ایجاد شود و دوم باید مردم و گروه‌ها برای توسعه استان در کنار هم قرار بگیرند.

شجاعی در زمینه مسأله مدیران غیربومی و غیر کارآمد نیز تصریح کرد: به زودی مسائل مربوط به مدیران غیربومی و پروازی پیگیری و در جای خود حل می‌ شود، کاری می کنیم که مدیر یک شهرستان حتما در همان‌جا بماند.

وی با بیان اینکه در موضوع انتخابات هدف ما مشارکت حداکثری و حضور همه گروه‌ها است، گفت: انتخابات باید در چارچوب قانون و در شأن نظام برگزار شود و خروجی انتخابات با رأی مردم است.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه متأسفانه در بسیاری از شاخص‌ها از جمله طلاق، اعتیاد به مواد مخدر و بیکاری جزو استان‌هایی هستیم که وضعیت خوبی ندارد، تصریح کرد: آمار و ارقام باید چراغ راه و مبنای برنامه‌ريزي‌ها باشد و به فکر تدابیری برای توسعه همه جانبه استان باشیم.

شجاعی افزود: باید تمام ظرفیت‌های هر شهرستان را بشناسیم و با مدیریت کارآمد و تشخیص اولویت‌ها به سمت ایجاد ارزش افزوده از هر پتانسیل پیش برویم.

وی با اشاره به اینکه برخی از ما مدیران در هر پستی که هستیم همه کار انجام می‌دهیم غیر از آن کاری که به ما سپرده شده است، گفت: اگر فقط به ۲۰ درصد از حرفهایی که می‌زنیم، عمل کنیم تمام مشکلات استان حل می‌شود.

استاندار خراسان شمالی افزود: متأسفانه برخی از مدیران نسبت به جایگاهی که هستند حس مالکیت دارند که این احساس مالکیت کار را خراب می کند و باید این دیدگاه عوض شود.

وی با بیان اینکه از زمان تصدی استانداری تاکنون هیچ ابلاغی را امضاء نکرده‌ام، افزود: تلاش می‌کنم در انتصابات خطایی انجام ندهم، مدیر باید پاسخگو،مسئولیت پذیر و به دور از فرافکنی باشد.

شجاعی همچنین افزود: در بحث فساد اقتصادی به هیچ وجه گذشت و بخششی در این زمینه ندارم.

وی با بیان اینکه تکرار سخنان رهبر و امام راحل آسان‌ترین کار ممکن است که امروزه عده ای در کشور کارشان همین است، افزود: شعار دادن را کنار بگذاریم و به جای حرف عمل کنیم، عمل و کاری که برای مردم خروجی داشته باشد.

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه شعار دادن و آمار بی منطق را کنار بگذاریم و عقل و منطق را مبنای کار قرار دهیم، عنوان کرد: نقد منصفانه را با دل و جان گوش می دهیم و مدیران باید به سمت برنامه های عملیاتی پیش بروند.

شجاعی تصریح کرد: مدیرانی که توانایی لازم را در رزومه کاری خود نداشته‌ باشند و بخواهند وقت ما را بگیرند با ما نخواهند ماند و تغییر خواهند کرد.

در این نشست، جمعی از اصولگرایان از شهرستان‌های استان دغدغه‌های خود را بازگو کردند که لزوم ورود جدی استاندار برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان‌ها همچون سیمان سمنگان، آلومینای جاجرم، پتروشیمی، سیکل ترکیبی، توسعه و تجهیز بیمارستان‌ها ، تعیین تکلیف مدیران پروازی استان و تعیین تکلیف پست های فرمانداری شهرستان‌ها از جمله مطالبات آنها بود.

انتهای خبر/آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.