سرویس سیاسی | کد خبر: 31730
تاریخ انتشار: 1397/11/02 - 09:21:07

طرح برگزاری استانی انتخابات نمایندگان در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است

نماینده مردم بجنورد، گرمه و جاجرم، مانه و سملقان و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح برگزاری استانی انتخابات نمایندگان در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است.
طرح برگزاری استانی انتخابات نمایندگان در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است,

علی قربانی با اشاره به اینکه نمایندگان باید وظایف ملی داشته باشند، بیان کرد: نمایندگان بایدشان قانون گذاری و نظارت که از وظایف اصلی نمایندگان است را حفظ کنند و در سطح ملی استانی فعالیت کنند.

وی به ایسنا ادامه داد: اگر افراد به صورت استانی رأی بیاورند دیگر انتخابات به صورت قومی و قبیله‌ای برگزار نمی‌شود و نماینده منحصر به گروه خاصی نخواهد شد.

قربانی با بیان اینکه برخی مواقع نماینده‌ای آسفالت یک کوچه را به یک آزادراه ترجیح می‌دهد، اضافه کرد: نمایندگان اگر استانی نباشند امکان دارد برای کسب رأی بیشتر در حوزه انتخابی خود منافع استانی و ملی را نادیده بگیرد که این به صلاح مردم نیست.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با تصویب این مسئله در مجلس شورای اسلامی نماینده منتخب باید 15 درصد رأی حوزه انتخابی خود و در 10 درصد رأی شهرستان‌های دیگر را کسب کند تا بتواند به عنوان نماینده منتخب به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کند.

به گفته این مقام مسئول به دلیل اینکه احزاب در کشور نهادینه نشده‌اند ممکن است عده‌ای با رابطه جزو لیست قرار بگیرند و این یکی از ایرادات این طرح است.

قربانی یکی دیگر از ایرادات این طرح را اینگونه بیان کرد: ارتباط نمایندگان با مردم ضعیف‌تر می‌شود و مشارکت نیز کاهش پیدا می‌کند.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: هرچقدر نگاه نمایندگان استانی و ملی باشد پیشرفت استان نیز بیشتر اتفاق خواهد افتاد و دغدغه تمام شهرستان‌ها دیده می‌شود که این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.