سرویس حوادث | کد خبر: 31794
تاریخ انتشار: 1397/11/09 - 09:30:55

مدیرکل محیط زیست خراسان شمالی:

صدورحکم قصاص قاتل محیط بان استان

مدیرکل محیط زیست خراسان شمالی از صدور و تأیید حکم قصاص قاتل محیط‌بان خراسان شمالی خبر داد.
صدورحکم قصاص قاتل محیط بان استان,

علی‌اصغر مطهری در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبر استان با اشاره به صدور حکم قصاص قاتل محیط‌بان خراسان‌شمالی پس از 8 سال اضافه کرد: حکم قصاص قاتل سعید پرهام محیط‌بان خراسان شمالی پس از 8 سال پیگیری در دیوان عالی کشور تأیید شد اما هنوز سازمان بنیاد شهید کشور، سعید پرهام را به‌عنوان شهید اعلام نکرده است.

مدیرکل محیط زیست خراسان‌شمالی از راه‌اندازی ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهرستان جاجرم تا پایان سال خبر داد و تصریح کرد: معضل گردوغبار گریبان‌گیر تمام شهرستان‌های استان به جز بجنورد شده است و در شهر بجنورد نیز مشکل سوخت‌های فسیلی که ناشی از تردد وسایل نقلیه می‌باشد وجود دارد لذا مرکز استان به 3 ایستگاه ثابت برای پایش هوا نیاز دارد.

وی از مدیریت پسماندهای عفونی در شهر بجنورد خبر داد و افزود: خوشبختانه با همکاری دانشکده علوم پزشکی استان، پسماندهای عفونی تمامی مطب‌ها و درمانگاه‌ها مدیریت شده و در این راستا خطری استان را تهدید می‌کند. همچنین مدیریت و جمع آوری پسماندهای عفونی درمانگاه‌های سایر شهرستان‌های استان نیز از سال آینده شروع می‌شود.

مدیرکل محیط زیست خراسان شمالی با بیان اینکه خراسان شمالی تنها استانی است که 3 پارک ملی مصوب دارد ادامه داد: زیست‌کره کپه داغ تنها مرکز طبیعی بین‌المللی ثبت شده خراسان شمالی در یونسکو می‌باشد که باید با استفاده از ظرفیت‌ها و منابع داخلی و مردمی در راستای ایجاد رونق اقتصادی و گردشگری اقدام شود.

به گزارش تسنیم، مطهری با بیان اینکه ذخیره‌گاه‌های کشور و استان به دلیل تحریم‌های اقتصادی نتوانستند از اعتبارات و کمک‌های بین‌المللی بهره ببرند ادامه داد: متأسفانه به دلیل تحریم‌های اقتصادی نتوانستیم از اعتبارات بین‌المللی در راستای حفاظت از این مناطق استفاده کنیم و اکنون باید از ظرفیت‌ها و منابع داخلی برای این مهم بهره ببریم.

وی با اشاره به بالا بودن ظرفیت‌های زیستگاهی جنگل گلستان افزود: اکنون شکار غیرقانونی حیات‌وحش و مدیریت پسماند در جنگل گلستان دو معضل اصلی این زیستگاه به شمار می‌رود. همچنین ردیف اعتباری مستقلی از سوی دولت برای جنگل گلستان در نظر گرفته شده است.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.